Logo Przewdonik Katolicki

Rodzina najwyższą wartością

Anna Płotek
Fot.

Już po raz czwarty w sobotę poprzedzającą święto Niepokalanego Poczęcia NMP diecezja kaliska przeżywa Dzień Świętości Życia. Tegoroczne obchody przypadają 2 grudnia i tradycyjnie ich uczestnicy zgromadzą się w kaliskiej bazylice św. Józefa. Rodzina św. Józefa związana jest z kaliskim sanktuarium, gdzie znajduje się Cudowny Obraz Świętej Rodziny (na zdjęciu), w którym szczególną...

Już po raz czwarty w sobotę poprzedzającą święto Niepokalanego Poczęcia NMP diecezja kaliska przeżywa Dzień Świętości Życia.

Tegoroczne obchody przypadają 2 grudnia i tradycyjnie ich uczestnicy zgromadzą się w kaliskiej bazylice św. Józefa. Rodzina św. Józefa związana jest z kaliskim sanktuarium, gdzie znajduje się Cudowny Obraz Świętej Rodziny (na zdjęciu), w którym szczególną cześć odbiera św. Józef zwany Kaliskim, gdyż to właśnie on jest potężnym Patronem i skutecznym Orędownikiem u Boga, a cudowny obraz od lat skupia na modlitwie rzesze pielgrzymów.

Być ojcem – ważne powołanie
Tym razem tematem spotkania, a zarazem wykładu wygłoszonego przez psychologa Krzysztofa Sobieraja będzie: „Rola i zadania ojca we współczesnej rodzinie”. Organizatorzy – Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej – zapraszają na spotkanie przede wszystkim: dekanalnych referentów Duszpasterstwa Rodzin, ojców, młodych małżonków, rodziców oczekujących dziecka, narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Zaproszenie skierowane jest również do osób podejmujących działania na rzecz rodziny i ochrony życia poczętego: doradców życia rodzinnego, katechetów, prezesów i członków Akcji Katolickiej, parafialnych zespołów Pro-Familia, obrońców życia rodzinnego i domowego Kościoła.

Zwieńczeniem uroczystości będzie Msza św. celebrowana przez kaliskiego biskupa, a po niej zawierzenie rodzin diecezji kaliskiej św. Józefowi. Na zakończenie zostanie rozstrzygnięty diecezjalny konkurs nt. „Ojcostwo na nowo odkrywane”, przewidziany dla uczniów szkół ponadgimnazjanych. W tym konkursie uczniowie zaprezentują swoje zdolności literackie, a jednocześnie wyrażając temat będą mieli okazję zagłębić się w istotę ojcostwa oraz docenić rolę ojca w codziennym życiu każdej rodziny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki