Logo Przewdonik Katolicki

Kurier kulturalny

Barbara Sawic
Fot.

Do 27 listopada w Muzeum Okręgowym w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej 2 (www.muzeum-sieradz.com.pl) czynna jest wystawa pt. Sieradz i okolice w obiektywie niemieckiego oficera Victora Beckera. 19391940 r..

Do 27 listopada w Muzeum Okręgowym w Sieradzu  przy ul. Dominikańskiej 2 (www.muzeum-sieradz.com.pl) czynna jest wystawa pt. „Sieradz i okolice w obiektywie niemieckiego oficera Victora Beckera. 1939–1940 r.”.

 

 

Victor Otto Clemens Becker był lekarzem sztabowym, od września 1939 r. do sierpnia 1940 r. przebywał w niemieckim garnizonie wojskowym w Sieradzu. Wykonane przez niego fotografie ukazują realia życia w okupowanym mieście. Zdjęcia przekazali w 2007 r. sieradzkim siostrom urszulankom wnukowie dr. Beckera, zaznaczając, że ich dziadek, katolik, „nigdy nie był narodowym socjalistą; w żadnym razie nie powinien być określany jako lekarz nazistowski czy faszystowski”.

Miesiąc temu w Muzeum Okręgowym w Koninie (Spichlerz) otwarto dwie wystawy czasowe, które można zwiedzać do grudnia br. Pierwsza z nich przybliża historię znanej i zasłużonej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego „Konin”. Na drugiej, zatytułowanej „Polska droga do niepodległości”, prezentowane są plakaty patriotyczne. Więcej informacji na stronie www.muzeum.com.pl.

Niezwykłą wystawę czasową, która zainteresuje zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, przygotowało Muzeum Technik Ceramicznych w Kole (www.mtc.kolo.pl) . Ekspozycję stanowią liczne skamieniałości ze zbiorów Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego. Wspomnijmy, że PIG–PIB jest najstarszym polskim instytutem naukowym. Powołany został 7 maja 1919 r., uchwałą Sejmu Ustawodawczego RP.


Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki