Logo Przewdonik Katolicki

Manifest solidarności z życiem

Magdalena Guziak-Nowak
Fot.

Minął siódmy już (dopiero?) Narodowy Dzień Życia. Wzruszyliśmy się na koncercie w krakowskiej filharmonii. I co dalej?

 

Z okazji ustanowionego przez władzę ustawodawczą święta, działające w Krakowie Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało koncert pt. „Życie zawsze zwycięża”. Dla wszystkich pokoleń, bo z religijno-patriotycznymi pieśniami bas-barytonu Jana Kowalczyka oraz rockowymi dźwiękami i dymem na scenie, gdy występował katowicki zespół Testimonium. Wydarzenie artystyczne poprowadził dr inż. Antoni Zięba, prezes stowarzyszenia. – Cywilizacja życia potężnieje w naszej ojczyźnie – mówił i dziękował wszystkim zaangażowanym w to dzieło, szczególnie młodym, których „jest coraz więcej”.

Zachęcał jednocześnie, by włączać się w inne inicjatywy pro-life, jak np. Duchowa Adopcja czy jej młodzieżowe odpowiedniki: Uratuj Świętego i Akcja Bucik. Bo Narodowy Dzień Życia trwa chwilę, a troska o życie potrzebna jest cały czas. Sukcesem na światową skalę nazwał dr Zięba dwa marsze w obronie życia człowieka, które odbyły się w styczniu tego roku. Pierwszy zgromadził w Waszyngtonie 400 tys. Amerykanów, na drugi przyszło w Paryżu 40 tys. Francuzów. Polskie marsze dla życia i rodziny odbywają się w maju w Warszawie.

 

 


 

„Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłasza dzień 24 marca Narodowym Dniem Życia. Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszystkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

Uchwała Sejmu RP z 27 sierpnia 2004 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki