Logo Przewdonik Katolicki

Z miłości do Matki

Marcin Jarzembowski
Fot.

Z bydgoskiej katedry sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości wyruszyła po raz 21. piesza pielgrzymka do sanktuarium w Byszewie. Wrześniowe wędrowanie na pątniczym szlaku zorganizowało Bractwo Oblatów Świętej Brygidy, które w Bydgoszczy działa od 25 lat, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

Z bydgoskiej katedry – sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości wyruszyła po raz 21. piesza pielgrzymka do sanktuarium w Byszewie. Wrześniowe wędrowanie na pątniczym szlaku zorganizowało Bractwo Oblatów Świętej Brygidy, które w Bydgoszczy działa od 25 lat, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

 

 

 

Pomysłodawcą i inicjatorem pielgrzymki maryjnej był – nieżyjący już dzisiaj – Henryk Biegański. Wówczas była ona podziękowaniem Maryi za opiekę nad dziećmi osób internowanych, więzionych i ubogich podczas kolonii w Byszewie organizowanych przez bractwo. – Nasze bractwo trwa na służbie drugiemu człowiekowi. Dzisiaj pielgrzymowanie mamy we krwi. W tym roku pragniemy przede wszystkim podziękować za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki oraz prosić o beatyfikację Jana Pawła II – powiedział przewodnik bractwa Czesław Rekowski.

Pielgrzymowanie rozpoczęto od Mszy św. w katedrze. Przewodniczył jej kustosz sanktuarium Nowych Męczenników, przy którym działa bractwo. W kazaniu ks. prałat Romuald Biniak nawiązał m.in. do rodzącej się trzydzieści lat temu „Solidarności”. – Wszystko zrodziło się na jej kanwie. Podobnie i nasze bractwo w Bydgoszczy. Chyba jedyne tak działające w Polsce  – powiedział kapłan.

Pielgrzymi mieli do pokonania ponad 30 kilometrów. Na trasie dołączyła do nich również grupa z Osielska.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki