Logo Przewdonik Katolicki

Patroni madryckiego spotkania

Michał Gryczyński
Fot.

Najbliższe Światowe Spotkanie Młodych odbędzie się w sierpniu 2011 r. w Madrycie.

Najbliższe Światowe Spotkanie Młodych odbędzie się w sierpniu  2011 r. w Madrycie. W związku z tym Stolica Apostolska zatwierdziła dziewięciu patronów przyszłorocznego spotkania. Wszyscy są reprezentantami hiszpańskiego  Kościoła, a znaleźli się w tym gronie tacy znani powszechnie święci, jak: Róża z Limy – córka emigrantów hiszpańskich urodzona w Peru, Izydor Oracz – pobożny rolnik, czczony jako orędownik Madrytu i jego małżonka bł. Maria de la Cabeza, Teresa z Avili i Jan od Krzyża – wielcy mistycy i reformatorzy Karmelu, Jan z Avili – pionier duchowości kapłanów diecezjalnych, Ignacy Loyola – założyciel Towarzystwa Jezusowego, a także inny jezuita, Franciszek Ksawery, który zapisał się w historii jako misjonarz Wschodu. Dziewiąty patron jest u nas mało znany, choć warto pamiętać, że został wyniesiony na ołtarze w 1992 r. przez Sługę Bożego Jana Pawła II.   

Brat María Rafael Arnáiz Barón przyszedł na świat w 1911 r. w Burgos. Studiował architekturę, ale kiedy odwiedził klasztor trapistów San Isidro de Dueñas w Palencii, odkrył u siebie powołanie do życia mniszego. Cztery lata później przywdział habit i został oblatem-trapistą. W zakonie dane mu było jednak przeżyć zaledwie kilka lat. Zmarł w 1938 r. na cukrzycę, a pochowano go w klasztorze w Palencii. 11 października ub.r. został  kanonizowany.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki