Logo Przewdonik Katolicki

Budowanie miłości

Marcin Jarzembowski
Fot.

Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy im. Jana Pawła II prowadzony przez Caritas Diecezji Bydgoskiej obchodzi dziesięciolecie działalności. Placówka swoim działaniem obejmuje teren diecezji, chociaż zgłaszają się do niej także rodziny z różnych zakątków kraju.

 

 

Ośrodek regularnie współpracuje z domami dziecka, domami samotnej matki, szpitalami, placówkami pomocy społecznej, powiatowymi centrami pomocy rodzinie oraz sądami. – Dziesięć lat to przede wszystkim czas radości – wszak ogromna liczba dzieci trafiła do rodzin, które kochają. Na pewno był to czas potrzebny dla dzieci, społeczności Bydgoszczy i Polski – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Dyrektor ośrodka podkreślił, że każde dziecko jest darem i zadaniem, o które Kościół musi nieustannie dbać. – Mówimy często o dzieciach, które są ewangelicznym przykładem bezbronności, ale również ufności i dobra. Tym bardziej że tyle mówi się o aborcji i eutanazji, które niosą ze sobą cywilizację śmierci. Adopcja to przede wszystkim cywilizacja życia i miłości. Dla osób niemogących mieć własnych dzieci pomoc ośrodka jest rozwiązaniem, które dopuszcza i promuje Kościół. Sam Jan Paweł II, który jest naszym patronem, był orędownikiem adopcji – dodał.

Wśród najczęstszych kandydatów na rodziców, którzy zgłaszają się do ośrodka, są młode, bezdzietne małżeństwa po kilku latach leczenia bezpłodności. Bywają także rodziny, które mają już własne dzieci. Najpopularniejszą formą jest adopcja, następnie rodzina zastępcza oraz rodzinne domy dziecka.

Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy im. Jana Pawła II został powołany do życia 8 września 1998 r.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki