Logo Przewdonik Katolicki

...Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego...

Barbara Buk
Fot.

Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Żadna z tych odpowiedzi nie jest jednak pełna, ponieważ odsłania tylko część prawdy o Zbawicielu. Jezus pyta dalej, chcąc usłyszeć opinię najbliższych: A wy za kogo Mnie uważacie?. Odpowiedź, która pada z ust apostoła Piotra, ma zarzewie nieomylności:...

„Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Żadna z tych odpowiedzi nie jest jednak pełna, ponieważ odsłania tylko część prawdy o Zbawicielu.

Jezus pyta dalej, chcąc usłyszeć opinię najbliższych: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, która pada z ust apostoła Piotra, ma zarzewie nieomylności: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. To swoiste wyznanie wiary w Chrystusową Boskość jest wyrażeniem wiary całego Kościoła, na czele którego staje Piotr – opieczętowany słowem Mistrza z Nazaretu: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój.

Pan wierny tym słowom do dziś buduje Kościół na Skale, która pod Cezareą Filipową objawiła o Nim mesjańską prawdę. Prawdę, która konstytuuje Kościół i stanowi horyzont Jego poszukiwań. Prawdę, którą wpisał Chrystus w serca tych, których wybrał do Piotrowej posługi, koronując ich kluczami królestwa niebieskiego. Prawdę wyrażoną w Piotrowym wyznaniu, w którym Chrystus prawdziwie zmartwychwstaje, czyniąc z ziarna apostolskiego chleba posadzkę ukrzyżowanego Kościoła.

Barbara Buk

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki