Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

W środy, 21 i 28 lutego, w sali konferencyjnej sanatorium Gracja w Ciechocinku, Roman Czarniecki wygłosił prelekcje pt. Istota chrześcijańskiej ascezy i Ascetyczny wymiar duchowości chrześcijańskiej a proces sekularyzacji. Na 7 marca autor zapowiedział prelekcję pt. Życie duchowe wiernych świeckich w świetle Tajemnicy Paschalnej....

» W środy, 21 i 28 lutego, w sali konferencyjnej sanatorium „Gracja” w Ciechocinku, Roman Czarniecki wygłosił prelekcje pt. „Istota chrześcijańskiej ascezy” i „Ascetyczny wymiar duchowości chrześcijańskiej a proces sekularyzacji”. Na 7 marca autor zapowiedział prelekcję pt. „Życie duchowe wiernych świeckich w świetle Tajemnicy Paschalnej”. Podczas spotkań odbywają się dyskusje uczestników i promocja pierwszego tomu książki R. Czarnieckiego „Duchowość wiernych świeckich”.

» W ostatnim czasie do parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku „powrócił” Parafialny Dom Katolicki (pl. Sienkiewicza 3), wybudowany w 1937 r. Gdy zostaną zakończone prace remontowe i modernizacyjne, w dolnej kondygnacji domu zamieszkają siostry Opatrzności Bożej. Będzie tam również kaplica dla sióstr oraz osób użytkujących sale na piętrze (do sal tych prowadzić będzie osobne wejście). 22 maja przewidziane jest poświęcenie domu i kaplicy z Najświętszym Sakramentem przez biskupa włocławskiego W. Meringa.

» Pogorzelcy z Sieradza, mieszkańcy kamienicy przy ul. Zamkowej, która w wyniku nieumyślnego podpalenia przez dwóch nastolatków spłonęła w grudniu 2006 r. (zginęły wówczas trzy osoby), otrzymali mieszkania: trzy rodziny lokale socjalne w domu po zmodernizowanej przychodni przy ul. Orzechowej, sześć pozostałych – z zasobów komunalnych. Ich dawny dom zostanie wyburzony.
Na przydział mieszkania socjalnego w Sieradzu oczekuje ponad sto rodzin. Natomiast do Urzędu Miasta rocznie wpływa średnio 250 wniosków o przydział lokalu komunalnego. Z ostatniej listy, zawierającej nazwiska 50 osób, mieszkania otrzymało dziesięć.

» 21 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie przy ul. Dworcowej 13 odbędzie się konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem”, zorganizowany przez MBP z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki