Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Tureckie władze ochrony zabytków wzięły pod swoją opiekę drzewo, którego kształt przypomina Jezusa wiszącego na krzyżu. Według informacji prasy tureckiej z 28 listopada, dąb w pobliżu miejscowości Kusadasi jest odtąd drzewem pamięci znajdującym się pod ochroną. Oblicza się, że 27-metrowej wysokości dąb ma ok. 400 lat. Rośnie w pobliżu opuszczonego klasztoru...

» Tureckie władze ochrony zabytków wzięły pod swoją opiekę drzewo, którego kształt przypomina Jezusa wiszącego na krzyżu. Według informacji prasy tureckiej z 28 listopada, dąb w pobliżu miejscowości Kusadasi jest odtąd „drzewem pamięci znajdującym się pod ochroną”. Oblicza się, że 27-metrowej wysokości dąb ma ok. 400 lat. Rośnie w pobliżu opuszczonego klasztoru prawosławnego na terenie parku narodowego na półwyspie Dilek.

» Benedykt XVI mianował nowego sekretarza Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Będzie nim Irlandczyk, ks. prałat Paul Tighe. Natomiast sekretarzem pomocniczym Rady został ks. prałat Giuseppe Antonio Scotti z Włoch.

» Duszpasterstwu bezdomnych poświęcono rozpoczęty 26 listopada w Rzymie pierwszy Międzynarodowy Kongres o Ludziach bez Stałego Miejsca Zamieszkania. Zorganizowała go Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Spotkanie, w którym uczestniczy około 50 osób reprezentujących 29 krajów, ma służyć wymianie doświadczeń oraz wskazaniu sposobów przywracania godności ludziom żyjącym na ulicy. Przy tej okazji przypomniano, że na całym świecie jest dziś około miliarda bezdomnych.

» Chińska policja aresztowała ks. Zenga Zhoglianga, rektora seminarium duchownego diecezji Yujiang w Jiangxi, oraz jego seminarzystę Wanga Bina. Zatrzymania dokonano kilka dni po tym, jak rektor w imieniu znajdującego się w areszcie domowym bp. Thomasa Zenga Jingmu zorganizował spotkanie z udziałem katolików z Kościoła „podziemnego”.

» Kapłan z południowego Wietnamu, ks. Sang, każdej niedzieli po odprawieniu porannych Mszy św. w kilku wioskach, wsiada na motorower i jedzie do miasta Ho Szi Mina, gdzie sprzedaje płyty z nagranymi przez siebie piosenkami. W tym roku za zarobione w ten sposób pieniądze zbudował już 30 domów dla biednych rodzin ze swoich trzech parafii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki