Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Dyskurs religijny w mediach to tytuł trzydniowej konferencji naukowej, która w dniach 22-24 listopada odbywała się w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W sesji, zorganizowanej przez Komisję Języka Religijnego przy Radzie Języka Polskiego PAN, uczestniczyli językoznawcy, medioznawcy i teologowie. Podczas spotkania...

» „Dyskurs religijny w mediach” to tytuł trzydniowej konferencji naukowej, która w dniach 22-24 listopada odbywała się w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W sesji, zorganizowanej przez Komisję Języka Religijnego przy Radzie Języka Polskiego PAN, uczestniczyli językoznawcy, medioznawcy i teologowie. Podczas spotkania dyskutowali m.in. o języku, jakim polskie media opisują sprawy wiary i Kościoła.

» 25 listopada w kościele ss. Wizytek warszawiacy modlili się za ofiary wydarzeń w afgańskiej wiosce Nanghar Khel, za sprawców tragedii oraz za wszystkich polskich żołnierzy w Afganistanie i biorących udział w misjach pokojowych na całym świecie.

» Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej przyznał medal „Pro Consecratione Mundi” („Za Uświęcanie Świata”) Halinie Twardowskiej z parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach, ks. kanonikowi Ludwikowi Lasocie z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Chybiu i ks. prałatowi Andrzejowi Rdestowi z parafii św. Elżbiety w Cieszynie oraz Zdzisławowi Grefflingowi, założycielowi Klubu Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej. Medal stanowi wyróżnienie dla ludzi, którzy poprzez pracę zawodową i służbę publiczną mają odwagę dawać świadectwo wiary chrześcijańskiej.

» Redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki, otrzymał 24 listopada w Poznaniu statuetkę „Złotego Hipolita” i godność Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej, przyznawaną przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Pierwszym laureatem „Złotego Hipolita” został w 2001 r. Jan Paweł II. Wyróżnienie to otrzymali także m.in. kard. Józef Glemp, prefekt watykańskiej Kongregacji Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski oraz dwoje opiekunów trędowatych: werbista o. Marian Żelazek i lekarka Wanda Błeńska.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki