Logo Przewdonik Katolicki

Słodkie święto

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Caritas Diecezji Bydgoskiej zorganizowała Dzień św. Marcina. W obchody włączyli się cukiernicy oraz piekarze. Dzięki nim ponad osiemset marcińskich rogali trafiło m.in. do domów pomocy społecznej, domów dziecka oraz Centrum Pomocy Bezdomnym Betlejem. Dobroczynna akcja jest organizowana każdego roku we wspomnienie św. Marcina, który jest patronem Bydgoszczy. Był...

Caritas Diecezji Bydgoskiej zorganizowała Dzień św. Marcina. W obchody włączyli się cukiernicy oraz piekarze. Dzięki nim ponad osiemset marcińskich rogali trafiło m.in. do domów pomocy społecznej, domów dziecka oraz Centrum Pomocy Bezdomnym „Betlejem”.

Dobroczynna akcja jest organizowana każdego roku we wspomnienie św. Marcina, który jest patronem Bydgoszczy. – Był to człowiek zamożny, reprezentujący siłę i władzę. Potrafił jednak pochylić się nad osobą biedną. Jako Caritas namawiamy do naśladowania takich osób – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła. Jego zdaniem, miarą każdego człowieczeństwa jest okazywanie miłości bliźniemu.

Caritas od wielu lat wspiera znany cukiernik i piekarz Marian Bobkowski. – Rogale to wyjątkowy produkt, który pieczemy tylko na 11 listopada. Tak jak św. Marcin, który dzielił się z ludźmi, tak i cukiernicy chcą czynić to samo – podkreślił.

Degustację wypieków dla mieszkańców Bydgoszczy przygotowano na placu Wolności. Przez ponad pięć godzin można było odwiedzić specjalne stragany z rogalami. Mieszkańcy mogli też porozmawiać ze św. Marcinem, który wjechał na białym koniu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki