Logo Przewdonik Katolicki

Początek obsadzania

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Prezydent Lech Kaczyński dokonał w Pałacu Prezydenckim zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Szef PO będzie jednocześnie premierem i przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej. Wicepremierami w jego rządzie zostali: lider PSL Waldemar Pawlak, który objął też resort gospodarki oraz Grzegorz Schetyna (PO) nowy szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. W trakcie uroczystości...

Prezydent Lech Kaczyński dokonał w Pałacu Prezydenckim zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Szef PO będzie jednocześnie premierem i przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej. Wicepremierami w jego rządzie zostali: lider PSL Waldemar Pawlak, który objął też resort gospodarki oraz Grzegorz Schetyna (PO) – nowy szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. W trakcie uroczystości 17 członków nowego gabinetu, w tym nowy premier, dodało do złożonej przysięgi zdanie „Tak mi dopomóż Bóg”. Nie zrobili tego jedynie Waldemar Pawlak i Elżbieta Bieńkowska (minister rozwoju regionalnego).

Nowy premier zaapelował do prezydenta o współpracę, bo „Polska i Polacy czekają na prawdziwą solidarność”. Lech Kaczyński powiedział, że „bardzo życzy sukcesu” nowemu rządowi, szczególnie jeśli chodzi o rozwój gospodarczy.

„Głęboko w to wierzę, że ten rząd w spokoju, w zgodzie i w pozytywnym skupieniu, zajmie się tym, co dla Polaków najważniejsze: ich zdrowiem, zarobkami, spokojem i bezpieczeństwem w życiu publicznym” – zadeklarował Tusk.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki