Logo Przewdonik Katolicki

Pamięć o zmarłych muzykach

Hubert Kubica
Fot.

Zaduszki jazzowe, czyli Msza św. w intencji zmarłych muzyków i koncert poświęcony ich pamięci, odbyły się 5 listopada w poznańskim kościele oo. Dominikanów. Przywołujemy ich dziś swoją miłością, wdzięcznością i pragnieniem mówił o zmarłych dominikanin o. Tomasz Nowak. Licznie zgromadzeni wierni, wśród których przeważała młodzież akademicka, modlili się m.in....

Zaduszki jazzowe, czyli Msza św. w intencji zmarłych muzyków i koncert poświęcony ich pamięci, odbyły się 5 listopada w poznańskim kościele oo. Dominikanów.

Przywołujemy ich dziś swoją miłością, wdzięcznością i pragnieniem – mówił o zmarłych dominikanin o. Tomasz Nowak. Licznie zgromadzeni wierni, wśród których przeważała młodzież akademicka, modlili się m.in. za Czesława Niemena, Tadeusza Nalepę i Andrzeja Zauchę. Modlitwa obejmowała jednak wszystkich muzyków, nie tylko tych najbardziej znanych.

Bliscy naszemu sercu
„Za wszystko, co oni nam dali, możemy uwielbić Boga. Jeśli uważasz, że dali coś tobie, po prostu przyjdź” – to zdanie mogliśmy przeczytać na plakacie informującym o zaduszkach. Istotnie, wierni zgromadzeni w kościele swoją modlitwą dziękowali za talent muzyczny zmarłych i za muzykę, która ciągle żyje w naszych sercach.

Oddali hołd
W koncercie zaśpiewało wiele mniej i bardziej znanych zespołów muzycznych i solistów (m.in. Hanna Banaszak). Ich występ był wyrazem hołdu oddanego swoim nieżyjącym kolegom. Towarzyszyła mu nadzieja, że pomimo smutku, jaki wywołała ich śmierć, zmarli muzycy osiągnęli już zbawienie. Koncertowi towarzyszył szczególny klimat modlitwy panujący na Mszach św. Wielbienia, które regularnie odbywają się jesienią w kościele oo. Dominikanów oraz wiosną i latem na najważniejszych poznańskich placach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki