Logo Przewdonik Katolicki

TOTUS 2007

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie 13 października wręczono nagrody TOTUS 2007 przyznawane corocznie z okazji Dnia Papieskiego przez należącą do Episkopatu Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W kategorii Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II laureatem nagrody TOTUS 2007 został Grzegorz Polak, dziennikarz i redaktor. Od początku...

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie 13 października wręczono nagrody TOTUS 2007 przyznawane corocznie z okazji Dnia Papieskiego przez należącą do Episkopatu Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” laureatem nagrody TOTUS 2007 został Grzegorz Polak, dziennikarz i redaktor. Od początku swojej działalności dziennikarskiej (1978 r.) zajmuje się popularyzacją nauczania Jana Pawła II. Wydał też szereg pozycji (książki, serie wydawnicze, inserty do gazet) poświęconych Papieżowi o łącznym nakładzie ponad 80 mln egzemplarzy.

W kategorii „Promocja Człowieka, Praca Charytatywna oraz Edukacyjno-Wychowawcza” nagrodzono Instytut Studiów nad Rodziną. Placówka założona w 1975 r. w Łomiankach przez nieżyjącego już abp. Kazimierza Majdańskiego zajmuje się działalnością naukowo-badawczą i dydaktyczną w dziedzinie nauk o rodzinie. W chwili powstawania była to pierwsza tego typu placówka naukowa w świecie.

W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” nagrodę otrzymał prof. Andrzej Zoll, prawnik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pełnił funkcje przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej (1990-1993), sędziego Trybunału Konstytucyjnego (1989-1997, od 1993 prezesa TK), rzecznika praw obywatelskich (2000-2006).

W kategorii „Totus medialny” tegorocznego TOTUSA otrzymali twórcy portalu internetowego OPOKA. Portal działający od blisko 10 lat pod hasłem „laboratorium wiary i kultury” obok bogatego serwisu, informującego o działalności Kościoła w Polsce i na świecie, gromadzi m.in. obszerną dokumentację nauczania Jana Pawła II. OPOKA jest nowoczesnym multimedialnym i interaktywnym portalem, odwiedzanym co miesiąc prawie milion razy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki