Logo Przewdonik Katolicki

U nas można znaleźć wsparcie

Adam Gajewski
Fot.

Z Zofią Świerczewską, prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Bydgoskiej rozmawia Adam Gajewski Na konferencji panuje duch nowego rozdania, nowego początku Wciąż nie znamy się wystarczająco dobrze. Dopiero teraz wyraźnie zaczynamy dążyć do porównywania i stosowania w aktualnych realiach pewnych przyzwyczajeń, nawyków, rozwiązań,...

Z Zofią Świerczewską, prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Bydgoskiej rozmawia Adam Gajewski

Na konferencji panuje duch „nowego rozdania”, „nowego początku”…
– Wciąż nie znamy się wystarczająco dobrze. Dopiero teraz wyraźnie zaczynamy dążyć do porównywania i stosowania w aktualnych realiach pewnych przyzwyczajeń, nawyków, rozwiązań, wyniesionych jeszcze z diecezji, w strukturach, w których działaliśmy dotąd – pelplińskiej, gnieźnieńskiej… Konferencja była niezbędna. Zaczynamy działać w oparciu o nowy statut.

Była też okazja, aby przedstawić najnowsze spostrzeżenia i uwagi kościelnej, episkopalnej Rady do spraw Rodziny…
– Wskazówki Rady do spraw Rodziny mają dla nas niezwykłą wagę. Cele, program, opracowujemy między innymi według jej dokumentów.

Co jest dziś najważniejsze dla diecezjalnego SRK?
– Priorytetem jest szybki rozwój – przyciągnięcie do stowarzyszenia ludzi młodych. Uświadamiamy sobie, jak wielkie są potrzeby ich duchowości, nie tylko zaś potrzeby i aspiracje materialne. Życiowy start wielu poprawia się – choćby przez wyjazdy do pracy za granicą. Ale taka sytuacja rodzi zupełnie inny wymiar życia duchowego w rodzinie. To trzeba zauważyć. Rodziny rozdzielają się. Czasem jest to początek kłopotów. W duszpasterstwie, stowarzyszeniu rodzin można odnaleźć wsparcie – z taką informacją powinniśmy docierać do młodych.

Jak zaznaczycie się w życiu diecezji? Stowarzyszenie śmiało patrzy w przyszłość?
– Właśnie po naszej konferencji realnie ocenimy nasze siły i możliwości. Wiele informacji musimy uściślić, zweryfikować.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki