Logo Przewdonik Katolicki

Dzień Brandstaettera

Błażej Tobolski
Fot.

W niedzielę 30 września obchodzono w Poznaniu Dzień Romana Brandstaettera. Z okazji 20. rocznicy śmierci wybitnego pisarza, poety, dramatopisarza i tłumacza Pisma Świętego, która przypadała 28 września, w katedrze została odprawiona Msza św. w intencji jego samego oraz jego żony. Liturgii w imieniu metropolity poznańskiego przewodniczył ks. prałat Stefan Schudy. Wcześniej złożono...

W niedzielę 30 września obchodzono w Poznaniu Dzień Romana Brandstaettera. Z okazji 20. rocznicy śmierci wybitnego pisarza, poety, dramatopisarza i tłumacza Pisma Świętego, która przypadała 28 września, w katedrze została odprawiona Msza św. w intencji jego samego oraz jego żony. Liturgii w imieniu metropolity poznańskiego przewodniczył ks. prałat Stefan Schudy. Wcześniej złożono też kwiaty na grobie pisarza, znajdującym się na cmentarzu miłostowskim w Poznaniu.

Tego dnia poznaliśmy również laureatów IV edycji konkursu „Zamieszkały w Biblii – Roman Brandstaetter”. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyli: konkurs literacki – Joanna Krenz z LO im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu; konkurs scenopisarski – Joanna Kawa; konkurs recytatorski – młodzież z Gimnazjum im. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Opalenicy; konkurs plastyczny – Klaudia Walaszek z Gimnazjum nr 11 im. Romana Brandstaettera w Tarnowie. Wyróżnieni zostali także nauczyciele przygotowujący uczniów na konkurs.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie im. Romana Brandstaettera. Więcej informacji o stowarzyszeniu na www.stowbran.amu.edu.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki