Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

W Pniewach, w Domu Macierzystym Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (którego założycielką jest św. Urszula Ledóchowska), trwają obrady XV Kapituły Generalnej Zgromadzenia. 24 sierpnia kapituła, pod przewodnictwem metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, dokonała wyboru przełożonej generalnej. Została nią Polka, s. Franciszka Sagun (lat 59)....

» W Pniewach, w Domu Macierzystym Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (którego założycielką jest św. Urszula Ledóchowska), trwają obrady XV Kapituły Generalnej Zgromadzenia. 24 sierpnia kapituła, pod przewodnictwem metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, dokonała wyboru przełożonej generalnej. Została nią Polka, s. Franciszka Sagun (lat 59). W czasie 40 lat życia zakonnego przebywała głównie we Włoszech, pełniąc posługę mistrzyni nowicjatu, przełożonej domów zgromadzenia, a także członkini zarządu generalnego. Na kapitułę przyjechała jako przełożona domów zgromadzenia z terenu Włoch. Urszulanki szare żyją w prawie stu wspólnotach w dwunastu krajach.

» Modlitwa o pokój na świecie w sanktuarium na Krzeptówkach zakończyła 39. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, trwający w stolicy polskich Tatr od 23 sierpnia. Członkowie zespołów z całego świata uczestniczyli też w ekumenicznej Mszy św. w zakopiańskim kościele świętego Krzyża.

» XIV Hosanna Festival rozpoczął się 24 sierpnia w Siedlcach. Od lat przyciąga on zarówno debiutantów, jak i znanych wykonawców muzyki chrześcijańskiej z Polski i świata. Głównym organizatorem festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej.

» Do 2 września przebywać będą w Polsce Europejskie Karawany Przyjaźni. Tworzą je młodzi ludzie zaangażowani w działalność międzynarodowego ruchu ATD Czwarty Świat. Ich pobyt w polskich miastach ma zachęcić lokalne społeczności do wspólnego zwalczania biedy, uzależnień i wykluczenia społecznego poprzez działalność artystyczną i zawodową. Ruch ATD Czwarty Świat założył w 1957 r. ojciec Józef Wrzesiński (1917-1988), katolicki ksiądz z polsko-hiszpańskiej rodziny, który w dzieciństwie doświadczył cierpienia i poniżenia z powodu biedy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki