Logo Przewdonik Katolicki

Posługa Radia Maryja

Błażej Tobolski
Fot.

Domagamy się wspólnie z wielomilionową rzeszą słuchaczy zapewnienia Radiu Maryja warunków wolnej i swobodnej działalności, zgodnej z przyznaną mu państwową koncesją, apeluje Zespół Wspierania Radia Maryja w specjalnie wydanym komunikacie. Posiedzenie inaugurujące trzecią kadencję zespołu odbyło się 25 sierpnia w Warszawie. W spotkaniu, podczas którego omawiano warunki...

„Domagamy się wspólnie z wielomilionową rzeszą słuchaczy zapewnienia Radiu Maryja warunków wolnej i swobodnej działalności, zgodnej z przyznaną mu państwową koncesją”, apeluje Zespół Wspierania Radia Maryja w specjalnie wydanym komunikacie. Posiedzenie inaugurujące trzecią kadencję zespołu odbyło się 25 sierpnia w Warszawie. W spotkaniu, podczas którego omawiano warunki działalności ewangelizacyjnej rozgłośni i jej program, wziął udział o. Zdzisław Klafka, prowincjał ojców redemptorystów, oraz o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

W wydanym komunikacie zespół podkreśla, że Radio Maryja swoją działalnością bardzo dobrze wpisuje się w nakreślony przez Episkopat Polski program duszpasterski „Przypatrzcie się powołaniu waszemu”. Autorzy komunikatu zaznaczają, że „posługa Radia Maryja jednoczy ludzi wokół dobra i prawdy, pobudza do wzrastania w wierze i pomaga w poznawaniu nauczania Kościoła oraz wychowuje do aktywnego uczestniczenia w życiu Kościoła i Ojczyzny”. Podkreślają, że w czasie, gdy „trwa walka o świadomość religijną i narodową Polaków” Radio Maryja stało się najważniejszym elementem stającym na przeszkodzie „liberalnym i ateistyczno-kosmopolitycznym mediom w Polsce”. To dlatego, zdaniem Zespołu Wspierania Radia Maryja, od dłuższego czasu radio jest tak zawzięcie i konsekwentnie atakowane. Zespół zwraca przy tym uwagę, że „kłamliwe i obraźliwe określenia odnoszące się do słuchaczy rozgłośni zamieszczane w różnych mediach nie stają się przedmiotem krytyki gremiów mających dbać o zachowanie zasad etyki w pracach dziennikarzy”.

Zespół apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, aby nie ulegali tym manipulacjom. Podkreśla, że o nieprawdziwości zarzutów można się przekonać, włączając Radio Maryja. Podkreśla też, jak ważne jest roztropne działanie w czasie zbliżających się wyborów i głosowanie „na ludzi dobrze sprawdzonych w życiu rodzinnym, zawodowym i publicznym, dla których prawo moralne jest zasadą życia” i to nie tylko w czasie kampanii wyborczej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki