Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

15 sierpnia w katedrze polowej Wojska Polskiego, w dniu jego święta, odbyła się w intencji ojczyzny i żołnierzy Msza św., której przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski. Wierni modlili się też za por. Łukasza Kurowskiego z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, który zginął dzień wcześniej w Afganistanie. 125 lat temu, 15 sierpnia 1882 r., ordynariusz...

» 15 sierpnia w katedrze polowej Wojska Polskiego, w dniu jego święta, odbyła się w intencji ojczyzny i żołnierzy Msza św., której przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski. Wierni modlili się też za por. Łukasza Kurowskiego z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, który zginął dzień wcześniej w Afganistanie.

» 125 lat temu, 15 sierpnia 1882 r., ordynariusz przemyski bp Łukasz Ostoja Solecki dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej w sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

» W uroczystość Wniebowzięcia NMP kilkanaście tysięcy wiernych, a wśród nich uczestnicy ok. 30 pieszych pielgrzymek, wzięło udział w odpuście w sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu.

» W 40. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej, przypadającą 15 sierpnia, do sanktuarium maryjnego w Licheniu przybyło ponad 30 tys. pielgrzymów z całej Polski.

» Zwierzchnik Autonomicznej Cerkwi Prawosławnej Góry Synaj abp Damian 18 sierpnia wziął udział w ekumenicznej modlitwie w katolickim kościele św. Katarzyny w Warszawie. Przywiózł ze sobą relikwie św. Katarzyny, męczennicy, której 1700. rocznica śmierci przypada w tym roku. Ich cząstka została w warszawskim kościele św. Katarzyny.

» Od 19 sierpnia Gdańsk ma nowe sanktuarium – Matki Bożej Łaskawej ze Stanisławowa. Cudowna ikona Matki Bożej Łaskawej, będąca kopią wizerunku jasnogórskiego, koronowana 30 maja 1937 r., trafiła do gdańskiego kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z katolickiego kościoła ormiańskiego w Stanisławowie, po zakończeniu II wojny światowej.

Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich podaje uczestnikom II Krucjaty Modlitwy w intencji Ojczyzny intencję modlitewną na wrzesień: O etyczne wybory w konsumpcji i rozwój chrześcijańskiego podejścia do konsumpcji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki