Logo Przewdonik Katolicki

Wniebowzięta

Błażej Tobolski
Fot.

15 sierpnia na uroczystościach odpustowych w charbielińskim sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask zgromadzili się liczni pielgrzymi, aby uczcić Jej Wniebowzięcie. Przez Maryję, która poprzedziła nas na drogach wiary, Bóg daje także nam zapowiedź przyszłego życia w niebie. Dzisiaj przychodzimy tu, aby zobaczyć coś więcej, aby zobaczyć dom, do którego Ona została z...

15 sierpnia na uroczystościach odpustowych w charbielińskim sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask zgromadzili się liczni pielgrzymi, aby uczcić Jej Wniebowzięcie.

Przez Maryję, która poprzedziła nas na drogach wiary, Bóg daje także nam zapowiedź przyszłego życia w niebie. – Dzisiaj przychodzimy tu, aby zobaczyć coś więcej, aby zobaczyć dom, do którego Ona została z ciałem i duszą wzięta. Przychodzimy również po to, aby prosić Ją, by u tronu Tego, który panuje nad ziemią, wypraszała potrzebne łaski dla każdego z nas – mówił o. Piotr Filas, superior domu salwatorianów w Nałęczowie, przewodniczący Sumie odpustowej.

Charbielin to niewielka wioska należąca do parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Dłużynie, leżącej na zachód od Leszna, nieopodal Włoszakowic. Tu, w malowniczo położonym na wzgórzu obrośniętym lipami sanktuarium, znajduje się drewniana płaskorzeźba przedstawiająca scenę Wniebowzięcia NMP, będąca od XVII w. celem licznych pielgrzymek pieszych, a w ostatnich latach także rowerowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki