Logo Przewdonik Katolicki

Z Caritas do Gdyni

Michał Bondyra
Fot.

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku setka uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu archidiecezji gnieźnieńskiej wyjechała na letni wypoczynek zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Na miejsce tegorocznego wypoczynku w dniach 15-28 sierpnia wybrano Gdynię. Do Trójmiasta wyjechały głównie dzieci z tych rodzin, których sytuacja materialna nie...

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku setka uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu archidiecezji gnieźnieńskiej wyjechała na letni wypoczynek zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Na miejsce tegorocznego wypoczynku w dniach 15-28 sierpnia wybrano Gdynię. – Do Trójmiasta wyjechały głównie dzieci z tych rodzin, których sytuacja materialna nie pozwala na wysłanie ich na wakacje – tłumaczy ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas AG.

Wśród kolonistów znalazły się również dzieci i młodzież z rodzin pozostających pod opieką miejskich i gminnych ośrodków opieki społecznej z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, a także podopieczni placówek Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W trakcie dwutygodniowego turnusu kolonijnego dzieci odwiedzą Westerplatte i miejscowe muzea, wezmą udział w przedstawieniach Teatru Letniego w Gdyni Orłowie. – Mam nadzieję, że w trakcie pobytu nad Bałtykiem dzieci nawiążą nowe przyjaźnie, które przetrwają lata – dodaje ks. Jacek Dziel. – Myślę też, że czekające na nie atrakcje spowodują, że wszyscy wrócą zadowoleni, wypoczęci, pełni zapału do nauki w nowym roku szkolnym.

Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych była możliwa dzięki pomocy władz wojewódzkich i samorządowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki