Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Agnieszka Góra
Fot.

22 lipca w par. Czemierniki (archidiecezja lubelska) przebywały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Podczas Mszy św. w tamtejszym kościele parafialnym św. Stanisława BM siostry wśród nich pochodząca z par. Czemierniki s. Benigna Kopeć zapoznawały wiernych z dziełem zgromadzenia i prowadziły dzień modlitw o powołania. 27...

» 22 lipca w par. Czemierniki (archidiecezja lubelska) przebywały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Podczas Mszy św. w tamtejszym kościele parafialnym św. Stanisława BM siostry – wśród nich pochodząca z par. Czemierniki s. Benigna Kopeć – zapoznawały wiernych z dziełem zgromadzenia i prowadziły dzień modlitw o powołania.

» 27 lipca w Kole prowadzono bezpłatne badania mammograficzne. Poddało się im blisko sto mieszkanek Koła w wieku 50-69 lat. W wyniku starań Urzędu Miejskiego i Towarzystwa Samorządowego w Kole, na podstawie umowy zawartej z NFZ Oddział w Poznaniu badania prowadził Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Akcja powtórzona będzie w dniach 24-26 sierpnia; tym razem oprócz badań mammograficznych prowadzone będą badania okulistyczne (jaskra) dla osób od 35. roku życia (zapisy prowadzone są od 1 sierpnia; tel. tel. 080-010-12-01 i 061-877-36-02/04). Dodajmy, że 25 sierpnia przy MDK w Kole odbędzie się festyn promujący zdrowie.

» 29 lipca poranną Mszą św. w bazylice zakończyły się XV Jubileuszowe Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe, zorganizowane w sanktuarium w Licheniu pod hasłem „Przypatrzcie się trzeźwieniu waszemu”. Wzięło w nich udział około 20 tys. osób borykających się z uzależnieniami od alkoholu, jedzenia, hazardu, seksu, narkotyków i papierosów. Pierwsze Spotkania Trzeźwościowe odbyły się w 1993 r. i zgromadziły około 200 osób. Obecnie ich organizatorem jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, które jest darem zgromadzenia księży marianów dla Jana Pawła II. Do końca 2006 r. pomoc terapeutyczną i duchową otrzymało w Centrum ponad 26 tys. osób.

» 19 sierpnia o godz. 15 na placu przed Konińskim Domem Kultury rozpocznie się Wielkopolski Jarmark Folklorystyczny, który potrwa do godz. 20. Zachęcamy czytelników do wybrania się całymi rodzinami na tę pożyteczną imprezę, zorganizowaną przez KDK i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Wstęp wolny.

» Grupa pracowników i studentów Instytutu Archeologii UMK w Toruniu, pod kierownictwem dr. Grzegorza Osipowicza, prowadzi w Kowalu prace archeologiczne na terenach zajętych pod budowę obwodnicy. Zespół zatrudnia ok. 30 osób; są wśród nich m.in. pasjonaci archeologii i uczniowie. Miejsce zakwaterowania naukowców i zaplecze techniczne udostępnił Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Zdaniem dr. Osipowicza, obszar jest atrakcyjny pod względem archeologicznym i najprawdopodobniej w przyszłości nastąpi tu prawdziwy najazd archeologów. Najstarsze odkryte ślady osadnictwa pochodzą sprzed około 2 tys. lat p.n.e. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.kowal.um.gov.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki