Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Rozpoczęła się faza diecezjalna kolejnego procesu beatyfikacyjnego męczenników XX w., zamordowanych przez północnokoreańskich komunistów. Dwie koreańskie diecezje rozpoczęły zbieranie materiałów i świadectw dotyczących księży i zakonników, którzy w latach 40. i 50. ponieśli męczeńską śmierć w koreańskich prowincjach Gangwon-do i Hamgyeong-do. Pierwszą chińską...

» Rozpoczęła się faza diecezjalna kolejnego procesu beatyfikacyjnego męczenników XX w., zamordowanych przez północnokoreańskich komunistów. Dwie koreańskie diecezje rozpoczęły zbieranie materiałów i świadectw dotyczących księży i zakonników, którzy w latach 40. i 50. ponieśli męczeńską śmierć w koreańskich prowincjach Gangwon-do i Hamgyeong-do.

» Pierwszą chińską Biblię, zapisaną systemem Braille’a, zaprezentowano podczas kiermaszu książki w Hongkongu, który trwał od 18 do 24 lipca. Wydanie opracowała w ciągu sześciu lat franciszkańska szkoła biblijna w tym mieście.

» „Benedykt XVI – jego myśli i propozycje w drugą rocznicę pontyfikatu” – to tytuł kursu letniego, w którym wzięli udział kardynałowie, biskupi, teolodzy z kraju i zagranicy oraz liczni przedstawiciele środowisk akademickich, poświęconego obecnemu papieżowi. Zorganizowała go w podmadryckim Aranjuez fundacja uniwersytecka króla Juana Carlosa.

» Główne obchody ku czci św. Jakuba, patrona Hiszpanii, pierwszego męczennika w gronie apostołów, odbyły się w sanktuarium świętego w Santiago de Compostela. Tradycyjną ofrendę, czyli modlitwę zawierzającą całą Hiszpanię wstawiennictwu apostoła, odczytała w imieniu króla Jana Karola przewodnicząca regionalnego parlamentu Galicji.

» Około 10 tys. młodych ludzi przybyło do San José na Kostaryce na Krajowy Dzień Młodzieży, który odbył się pod hasłem: „Młodzieńcze, tobie mówię, wstań!” (Łk 7, 14). Podczas zjazdu akcentowano konieczność życia ogólnoludzkimi i chrześcijańskimi wartościami oraz świadomego odrzucania takich zjawisk, jak przemoc czy narkomania, niezwykle rozpowszechnionych w środkowej Ameryce.

Papieska intencja misyjna na sierpień: Aby Kościół w Chinach dawał świadectwo coraz większej jedności wewnętrznej i mógł wyrazić rzeczywistą i widzialną jedność z Następcą Piotra.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki