Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Pół tysiąca młodych z Polski, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Francji wzięło udział w trwających od 26 lipca w Wadowicach Międzynarodowych Spotkaniach Młodych. Wspólne modlitwy, warsztaty, konferencje i koncerty muzyczne zorganizowała po raz ósmy katolicka Wspólnota Emmanuel. W kościele farnym w Poznaniu, z którym w przeszłości związany był ks. Jakub Wujek, wierni...

» Pół tysiąca młodych z Polski, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Francji wzięło udział w trwających od 26 lipca w Wadowicach Międzynarodowych Spotkaniach Młodych. Wspólne modlitwy, warsztaty, konferencje i koncerty muzyczne zorganizowała po raz ósmy katolicka Wspólnota Emmanuel.

» W kościele farnym w Poznaniu, z którym w przeszłości związany był ks. Jakub Wujek, wierni modlili się za pierwszego tłumacza Biblii na język polski, w przypadającą 27 lipca 410. rocznicę jego śmierci. Ks. Wujek był też pierwszym rektorem powstałego w sąsiedztwie obecnego kościoła farnego Kolegium Jezuickiego.

» Emerytowany arcybiskup Lusaki (Zambia) kard. Adam Kozłowiecki, 96-letni polski misjonarz jezuita, otrzymał Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy misyjnej, za działalność na rzecz ludzi potrzebujących pomocy, za patriotyczną postawę rozsławiającą imię Polski w świecie” i doktorat honoris causa UKSW „za wieloletnią pracę misyjną na kontynencie afrykańskim”.

» Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości kraju i działalność społeczną został odznaczony pierwszy biskup radomski Edward Materski, który podczas powstania warszawskiego jako seminarzysta brał udział w walkach.

» Po raz dziesiąty rusza akcja „Lato bez sekt”, którą prowadzi Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami. Czynny jest m.in. telefon, pod którym dyżurują członkowie Komitetu: 075-717-35-78 oraz 0601-592-254. Działalność informacyjno-profilaktyczną oraz terapeutyczną prowadzi też kilkadziesiąt ośrodków informacji w całym kraju. Ich adresy można znaleźć na stronie internetowej www.sekty.net i www.sekty.info.

Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich przekazuje uczestnikom II Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę intencję modlitewną na sierpień: Za kapłanów, aby byli animatorami życia duchowego w parafii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki