Logo Przewdonik Katolicki

Dobra witalność

Marcin Jarzembowski
Fot.

Dwa tysiące opakowań tabletek na dolegliwości pogodowe rozdała wiernym Caritas Diecezji Bydgoskiej. Akcję zorganizowano pierwszy raz w celu promowania zdrowego i aktywnego stylu życia. Leki do Bydgoszczy trafiły dzięki Caritas Polska. Każde opakowanie zawiera dziesięć kapsułek. Preparat medyczny składa się ze specjalnych składników, które wzmacniają organizm. Chcielibyśmy...

Dwa tysiące opakowań tabletek na dolegliwości pogodowe rozdała wiernym Caritas Diecezji Bydgoskiej. Akcję zorganizowano pierwszy raz w celu promowania zdrowego i aktywnego stylu życia. Leki do Bydgoszczy trafiły dzięki Caritas Polska.

Każde opakowanie zawiera dziesięć kapsułek. – Preparat medyczny składa się ze specjalnych składników, które wzmacniają organizm. Chcielibyśmy spowodować, aby witalność, radość oraz większa chęć do życia mogły zagościć w sercach tych, którzy będą z niego korzystać – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Zdaniem dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej, obecne wahania pogodowe sprawiają, że wielu Polaków ma złe samopoczucie. – Mamy lato, a za oknami deszczowo. Jesteśmy przez to senni i zmęczeni. Ten preparat ma chociaż w części zlikwidować te dolegliwości. W tym wszystkim istotna jest promocja zdrowia. Jesteśmy społeczeństwem, które niechętnie uprawia sport. Bardziej jesteśmy skłonni się leczyć i znać się na wszystkich chorobach, a brakuje nam witalności i radości. Chcemy to zmieniać – dodał ks. Przybyła.

Każdy, kto chciałby otrzymać bezpłatny preparat, może się zgłaszać do siedziby Caritas w Bydgoszczy przy ulicy Cienistej 2. Tabletki będą również rozdawane wiernym na początku września w katedrze podczas dorocznej Mszy św. Caritas przed odpustem diecezjalnym. Jedna z partii opakowań trafiła także do bydgoskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki