Logo Przewdonik Katolicki

Śladami Ojca Maksymiliana

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Dwaj bracia franciszkanie konwentualni z Seulu w Korei Południowej Choi Young Seon i Yoon Ji Young oraz pani Kang Houn Ock przybyli na Jasną Górę. Celem wizyty niezwykłych gości były zdjęcia do filmu dokumentalnego o św. Ojcu Maksymilianie z okazji 25. rocznicy jego kanonizacji. Gościom z Korei Południowej towarzyszył br. Krzysztof Dzido z Niepokalanowa. Wszyscy podążają śladami o....

Dwaj bracia franciszkanie konwentualni z Seulu w Korei Południowej Choi Young Seon i Yoon Ji Young oraz pani Kang Houn Ock przybyli na Jasną Górę. Celem wizyty niezwykłych gości były zdjęcia do filmu dokumentalnego o św. Ojcu Maksymilianie z okazji 25. rocznicy jego kanonizacji. Gościom z Korei Południowej towarzyszył br. Krzysztof Dzido z Niepokalanowa. Wszyscy podążają śladami o. Maksymiliana Kolbego, który był kiedyś na Jasnej Górze.

Do tej pory goście z Seulu nagrali materiał filmowy w Niepokalanowie, sfilmowali bazylikę, archiwum. Odwiedzili też Zduńską Wolę, gdzie urodził się św. Maksymilian, oraz pobliskie Pabianice, gdzie mieszkał i gdzie pracowali jego rodzice. Planowany jest również wyjazd do Krakowa i Oświęcimia.

W Korei franciszkanów konwentualnych jest zaledwie 50-35 kapłanów i 15 braci zakonnych. Bracia goszczący w Polsce prowadzą w swoim kraju Wydawnictwo „Rycerza Niepokalanej”, które założył św. Maksymilian najpierw w Niepokalanowie, a potem w Japonii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki