Logo Przewdonik Katolicki

XIX Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę

Barbara Sawic
Fot.

Pod hasłem Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu, 6 sierpnia na Jasną Górę wyruszą uczestnicy XIX Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 6.30 Mszą św. w katedrze, sprawowaną pod przewodnictwem biskupa Wiesława A. Meringa. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą około 300km, która wiedzie m.in. przez: Brześć Kujawski,...

Pod hasłem „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”, 6 sierpnia na Jasną Górę wyruszą uczestnicy XIX Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 6.30 Mszą św. w katedrze, sprawowaną pod przewodnictwem biskupa Wiesława A. Meringa. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą około 300 km, która wiedzie m.in. przez: Brześć Kujawski, Izbicę Kujawską, Brdów, Wrzącą Wielką, Koło, Ruszków, Boleszczyn, Skęczniew, Wartę, Charłupię Małą, Ostrówek, Wieluń, Rudniki, Krzepice, Kłobuck, Lgotę. 13 sierpnia do pielgrzymów z Włocławka dołączą uczestnicy pielgrzymek: kolskiej, konińskiej, kujawskiej, turkowskiej, dzierżawskiej. O godz. 15.30 razem wejdą na Jasną Górę. Pielgrzymka zakończy się wieczorną (godz. 20) Mszą św. 14 sierpnia odprawiona będzie Msza św. w Wieczerniku i Droga Krzyżowa.

Czas zapisać się na listę pielgrzymów! Są one prowadzone w wyznaczonych parafiach; np. we Włocławku zapisy prowadzi kancelaria par. katedralnej, od poniedziałku do soboty w godz. 10-12 i 16-18; w Koninie – par. św. Maksymiliana Kolbego, w godz. 9-11 i 16-17.45. Informacji, w której parafii trzeba dokonać zgłoszenia, udzieli zainteresowanym każdy duszpasterz.

Wymagania wobec wszystkich pielgrzymów są jednakowe: oczekuje się, że będą w dobrym stanie zdrowia. Ponadto muszą przedłożyć zaświadczenie wystawione przez proboszcza, a osoby niepełnoletnie – także pisemną zgodę rodziców. Przypominamy, że dzieci do lat 15 pielgrzymują wyłącznie ze swoim dorosłym opiekunem. Pielgrzymi wnoszą opłatę na pokrycie kosztów przewozu bagażu, druku znaczków, kosztów ubezpieczenia i inne wydatki organizacyjne. Do plecaka należy zapakować: różaniec, śpiewnik, dowód tożsamości zawierający nr PESEL, numer kasy chorych, do której należy pielgrzym, wygodne obuwie, nakrycie głowy, odpowiednie do pogody i okoliczności ubranie (płaszcz przeciwdeszczowy), śpiwór, materac, chlebak, blaszany kubek, menażkę i łyżkę, lekki pojemnik na napoje, zestaw niezbędnych leków, plastry i bandaże, latarkę, przybory toaletowe i suchy prowiant.

Pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze. Znakiem pełnego w niej uczestnictwa jest duch modlitwy i wewnętrzna dyscyplina uczestników. Podczas pielgrzymki obowiązuje zakaz palenia tytoniu, picia alkoholu i noclegów koedukacyjnych. Pełna treść regulaminu pielgrzymki ogłoszona będzie we Włocławku, podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się w niedzielę 29 lipca w katedrze, po Mszy św. o godz. 16. Wtedy też będzie można uzyskać dokładne informacje, wyjaśnić wątpliwości. Obecność na spotkaniu – obowiązkowa!

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki