Logo Przewdonik Katolicki

Wianki dla biskupa

Marcin Jarzembowski
Fot.

Jak co roku uczniowie Gimnazjum Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu uczcili swojego patrona męczennika. Obchody przypadły w 20. rocznicę jego beatyfikacji, której dokonał w Warszawie Sługa Boży Jan Paweł II. Uroczystości rozpoczęła wspólna Eucharystia, którą celebrowali ks. Dariusz Pruszyński z Białośliwia oraz ks. Grzegorz Radzisz z Krostkowa. Po wspólnej modlitwie uczniów,...

Jak co roku uczniowie Gimnazjum Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu uczcili swojego patrona męczennika. Obchody przypadły w 20. rocznicę jego beatyfikacji, której dokonał w Warszawie Sługa Boży Jan Paweł II.

Uroczystości rozpoczęła wspólna Eucharystia, którą celebrowali ks. Dariusz Pruszyński z Białośliwia oraz ks. Grzegorz Radzisz z Krostkowa. Po wspólnej modlitwie uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły pod tablicą pamiątkową umieszczoną na budynku gimnazjum złożono bukiet kwiatów i zapalono znicze. Gimnazjaliści wzięli także udział w przemarszu do oddalonego o sześć kilometrów Krostkowa, gdzie w latach 1920-1923 administrował parafią ks. Michał Kozal. W trakcie marszu uczniowie wykonywali wianki, bukiet dla patrona oraz odpowiadali na pytania związane z postacią biskupa. – Ta wyprawa była trzecim pobytem w miejscu, w którym pracował nasz patron. Dzięki temu mogliśmy przybliżyć uczniom tę niezwykłą postać. Towarzyszyły nam przeżycia związane ze sferą duchową, emocjonalną oraz rekreacyjną – powiedział dyrektor gimnazjum, Wojciech Coblewski.

Na miejscu, w cieniu krostkowskiego kościoła, odbyła się część artystyczna. Całość zwieńczono wręczeniem nagród za udział w konkursach, które dotyczyły postaci męczennika. Każdy z laureatów w kategoriach praca pisemna oraz plakat otrzymał pamiątkową książkę oraz dyplom.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki