Logo Przewdonik Katolicki

Polska rywalizacja

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

W Bydgoszczy zorganizowano I Mistrzostwa Polski Katolickich Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięło udział jedenaście drużyn z Bydgoszczy, Nysy, Olsztyna, Słupska oraz Warszawy. Organizatorem spotkania było I Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy oraz Parafialny Klub Sportowy Fraters. Były to pierwsze mistrzostwa, w których rywalizowali...

W Bydgoszczy zorganizowano I Mistrzostwa Polski Katolickich Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięło udział jedenaście drużyn z Bydgoszczy, Nysy, Olsztyna, Słupska oraz Warszawy. Organizatorem spotkania było I Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy oraz Parafialny Klub Sportowy „Fraters”.

Były to pierwsze mistrzostwa, w których rywalizowali młodzi z całego kraju. – Chcemy propagować sport wśród uczniów szkół katolickich, a z drugiej strony – integrować się oraz dzielić doświadczeniami – powiedział organizator ks. dr Mirosław Gogolik. Zdaniem diecezjalnego duszpasterza ds. sportu, tenis stołowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – Piękne jest to, że szkoły równocześnie potrafią dbać o rozwój intelektualny, a także duchowy i cielesny. Od wielu lat zajmuję się animacją sportu. W ten sposób chcę również przybliżyć młodych do Pana Boga – dodał.

Uczestnicy rywalizowali w kategoriach drużynowej oraz indywidualnej. – Moja miłość do tenisa sięga wczesnych lat. Pierwszy raz spróbowałam swoich sił podczas obozu. Przez ten sport poznajemy się i integrujemy – powiedziała Dominika Wrona z Nysy, która zwyciężyła w kategorii indywidualnej dziewcząt. Dawid Ziółkowski z Bydgoszczy okazał się najlepszy wśród chłopców. Wcześniej zdobył tytuł mistrza diecezji bydgoskiej. – To jest bardzo kulturalny sport, w przeciwieństwie do boksu czy żużla. Do uprawiania tej dyscypliny nakłonił mnie mój ojciec. Chodzi o zdrową walkę. Wtedy można pozytywnie myśleć o zwycięstwie – dodał.


Mistrz – Dawid Ziółkowski z Bydgoszczy

Za stołami stanęli także wychowawcy oraz nauczyciele pracujący w gimnazjach katolickich w Polsce. – Mamy ogromną nadzieję, że te mistrzostwa będą kontynuowane w kolejnych latach. W Polsce jest bardzo dużo szkół katolickich. Musimy iść w tym kierunku, aby to zjednoczenie było jeszcze większe. Sport w procesie wychowania jest bardzo ważny – powiedział Adam Wrona z Diecezjalnego Gimnazjum w Nysie. – Sport daje młodym ludziom możliwość „wyżycia się”. Przez to również mają dobrze zorganizowany czas wolny. Tutaj wpaja się wartości chrześcijańskie. Tego bardzo brakowało mi podczas innych rozgrywek miejskich – stwierdziła nauczycielka Iwona Jakubowska z Gimnazjum Katolickiego Świętej Rodziny w Olsztynie.

W rozgrywkach drużynowych wśród dziewcząt okazały się najlepsze zawodniczki ze Słupska, a wśród chłopców – uczniowie z Warszawy. Wszyscy otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz pamiątki związane z Bydgoszczą.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki