Logo Przewdonik Katolicki

Przez tenis do Boga

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Ponad stu uczestników wzięło udział w III Diecezjalnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym, które odbyły się 9 grudnia w Klubie Sportowym Gwiazda. Organizatorami rozgrywek byli Uczniowski Parafialny Klub Sportowy Fratres z Bydgoszczy oraz diecezjalny duszpasterz ds. sportu. Spotkania w grodzie nad Brdą z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem....

Ponad stu uczestników wzięło udział w III Diecezjalnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym, które odbyły się 9 grudnia w Klubie Sportowym „Gwiazda”. Organizatorami rozgrywek byli Uczniowski Parafialny Klub Sportowy „Fratres” z Bydgoszczy oraz diecezjalny duszpasterz ds. sportu.

Spotkania w grodzie nad Brdą z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To w dużej mierze zasługa księży, którzy mocno angażują się w krzewienie sprawności fizycznej wśród młodych. – Poprzez sport chcemy przyciągać dzieci do Pana Boga – powiedział diecezjalny duszpasterz ds. sportu ks. dr Mirosław Gogolik. W tym roku zawodnicy przyjechali z całej diecezji bydgoskiej. – Mamy różnorodny przekrój miast i miasteczek. Są zawodnicy z parafii, szkół oraz klubów sportowych – wymieniał ks. Gogolik.

Przy siedmiu stołach znaleźli się uczniowie, dorośli, a także kapłani. Ksiądz Grzegorz Radzisz był szesnastokrotnym mistrzem Polski w tenisie stołowym księży. Obecnie jest proboszczem parafii w Krostkowie oraz kapelanem działającego przy niej Parafialnego Klubu Sportowego „Michał”. – Jesteśmy dobrze przygotowani do wychowywania młodzieży, aby brała ona na siebie współodpowiedzialność za swój harmonijny rozwój – powiedział. Ksiądz Radzisz zwrócił także uwagę na trzy sfery działalności człowieka. – Kształtowanie ciała, intelektu oraz ducha, czyli wiary. Duszpasterzowanie przez sport to szansa na przyciągnięcie młodych do Kościoła – stwierdził.

Jak zawsze, rozgrywki rozpoczęto od wspólnej modlitwy. Alicja Jabłońska zaczęła grać w tenisa stołowego dzięki braciom. – To oni mnie zwerbowali i dlatego tutaj jestem. W tej chwili gra cała nasza parafia. Mamy sekcję tenisa stołowego i siatkówki. Przez sport można zachęcić ludzi do robienia czegoś dobrego w czasie wolnym. Wtedy nasi rówieśnicy nie siedzą, nie obijają się i nie dewastują ławek w parku – powiedziała.

Wśród nagród dla najlepszych znalazły się dyplomy, medale, puchary, a także płyty multimedialne z nauczaniem Jana Pawła II.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki