Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

12 czerwca w Olsztynie zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego kard. Stanisława Hozjusza, biskupa warmińskiego w latach 1551-1579, a cała jego dokumentacja została przesłana do Rzymu. Od 13 czerwca rozpoczęły się obchody jubileuszu 10-lecia Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów, która ma służyć m.in. zapobieganiu konfliktom poprzez wzajemne poznanie...

» 12 czerwca w Olsztynie zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego kard. Stanisława Hozjusza, biskupa warmińskiego w latach 1551-1579, a cała jego dokumentacja została przesłana do Rzymu.

» Od 13 czerwca rozpoczęły się obchody jubileuszu 10-lecia Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów, która ma służyć m.in. zapobieganiu konfliktom poprzez wzajemne poznanie i zrozumienie. Instytucja ta nie ma odpowiednika w żadnym innym kraju. W związku z jubileuszem otwarta zostanie m.in. nowa strona internetowa Rady: www.rwkm.pl.

» Siedemset osób z Polski i zagranicy wzięło udział 16 i 17 czerwca w sesji podsumowującej III Ogólnopolski Kongres Ruchów Katolickich. Dyskutowano na nim m.in. nt. roli świeckich w Kościele, o przyszłości wspólnot chrześcijańskich oraz zastanawiano się, jak pełnić apostolat w epoce globalizacji. Gościem specjalnym sesji był abp Stanisław Ryłko z Watykanu, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

» 16 czerwca w Licheniu, pod hasłem „Wezwał nas Pan”, odbyła się II Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów. Pod przewodnictwem biskupów Stefana Cichego i Grzegorza Balcerka oraz 300 kapłanów u stóp Matki Bożej modliło się 9 tys. ministrantów z 29 diecezji.

» 17 czerwca w Kamieniu Śląskim zakończyło się 340. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Znaczna część obrad była poświęcona problematyce młodzieży. Koordynacją duszpasterskich wysiłków zmierzających do rozwoju wiary młodych będzie zajmowała się, powołana przez biskupów, Rada Duszpasterstwa Młodzieży. Zebranie plenarne wybrało też nowego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, Stanisława Budzika. Natomiast nowym dyrektorem Caritas Polska został ks. Marian Subocz, obecnie proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki