Logo Przewdonik Katolicki

Dbanie o zdrowie to obowiązek

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Caritas Diecezji Bydgoskiej przyłączyła się do corocznej akcji bezpłatnych badań profilaktycznych, które przeprowadzono na Polanie Różopole w Myślęcinku. Z porad Leśnej Przychodni skorzystały trzy tysiące osób. Wielka Majówka połączona z szeroką profilaktyką jest organizowana od siedmiu lat. Jednym z najważniejszych celów naszego spotkania...

Caritas Diecezji Bydgoskiej przyłączyła się do corocznej akcji bezpłatnych badań profilaktycznych, które przeprowadzono na Polanie Różopole w Myślęcinku. Z porad „Leśnej Przychodni” skorzystały trzy tysiące osób.

„Wielka Majówka” połączona z szeroką profilaktyką jest organizowana od siedmiu lat. – Jednym z najważniejszych celów naszego spotkania jest pomoc w bezpłatnych badaniach lekarskich. Bardzo się cieszę, że każdego roku do naszej przychodni na świeżym powietrzu przychodzą tysiące osób. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Jest to dowód na to, że ludzie chcą znać swój stan zdrowia. Profilaktyka sprzyja szybszemu leczeniu i wyleczeniu – powiedział prezes Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, Józef Rogacki.

Wspólne świętowanie było poprzedzone szeroką akcją informacyjną, którą przeprowadzili proboszczowie niektórych parafii. – Caritas Diecezji Bydgoskiej od kilku lat włącza się w akcję promocji zdrowia. Przez poszczególne parafie pragniemy dotrzeć do tych wszystkich osób, które są zainteresowane darmowymi badaniami, a także troską o własne życie – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

W ciągu siedmiu lat z bezpłatnych badań skorzystało ponad dwadzieścia tysięcy osób. – To świadczy o jednym, że nasza praca ma sens. Każdego roku na polanie przybywają nowe gabinety lekarskie. Ludzie się z tego cieszą, a my mamy satysfakcję. Każda kobieta może zbadać piersi. Mężczyźni mają okazję skontrolować prostatę. Otoczona pięknym lasem przychodnia sprawia, że bariera strachu i lęku zostaje całkowicie pokonana – powiedziała organizator oraz szefowa marketingu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, Bożena Hennik.


Porady „sercowe” u doktora Józefa Karwowskiego

Wśród lekarzy, którzy – co ważne – świadczą bezpłatne usługi, znalazł się Józef Karwowski z przychodni „Intercor”. – Zawsze cieszy mnie widok osób, które chcą skorzystać z nieobowiązkowych badań. Okazuje się, że większość z nich wymaga takiej konsultacji. Niestety, ciągle zbyt mało jest ludzi młodych. A musimy sobie zdawać sprawę z tego, że choroby serca i wieńcowe występują także u tej grupy. Działamy bezinteresownie i robimy to od wielu lat.

Podczas „Wielkiej Majówki” pacjenci skorzystali z badań mammograficznych, spirometrycznych, pomiaru ciśnienia, poziomu cukru, cholesterolu, porad kardiologicznych, psychologicznych, psychiatrycznych, urologicznych oraz okulistycznych. Na pobliskiej scenie przybyłym umilały czas kabarety, a gościem specjalnym był zespół „Verba”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki