Logo Przewdonik Katolicki

Pokłon Matce Bożej

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Kustosze franciszkańskich sanktuariów maryjnych przyjechali do Gniezna, by modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna. Okazją była przypadająca w tym roku 10. rocznica koronacji wspomnianego wizerunku przez Papieża Jana Pawła II. Mszy św. sprawowanej 11 czerwca w gnieźnieńskim kościele Ojców Franciszkanów przewodniczył bp Błażej Marian Kruszyłowicz...

Kustosze franciszkańskich sanktuariów maryjnych przyjechali do Gniezna, by modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia – Pani Gniezna. Okazją była przypadająca w tym roku 10. rocznica koronacji wspomnianego wizerunku przez Papieża Jana Pawła II.

Mszy św. sprawowanej 11 czerwca w gnieźnieńskim kościele Ojców Franciszkanów przewodniczył bp Błażej Marian Kruszyłowicz OFM Conv z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, a homilię wygłosił o. prof. Celestyn Napiórkowski OFM Conv z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jak mówił, Matka Boża nie świeci własnym światłem, ale światłem Chrystusa. Jest dobra dobrocią Chrystusa i oświeca nas mądrością Ducha Świętego, który ją wypełnia. – Dziś, kiedy stajemy przed Jej obliczem, myśląc, iż jest Matką Pocieszenia, nie możemy nie myśleć o Bogu Pocieszycielu – mówił o. Napiórkowski. Podkreślił również, że zyskujemy pocieszenie, by sami tego pocieszenia udzielać. Pocieszeni niechaj zamieniają się w pocieszycieli – dodał, wyrażając nadzieję, że w gnieźnieńskim sanktuarium, w którym króluje Matka Boża Pocieszenia, nie zabraknie pięknych inicjatyw związanych z niesieniem pomocy potrzebującym.

W Mszy św. uczestniczyli kustosze sanktuariów maryjnych z trzech prowincji franciszkańskich: krakowskiej, warszawskiej i gdańskiej. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz oraz członkowie „Kół Przyjaciół Radia Maryja” z archidiecezji gnieźnieńskiej i Poznania. Eucharystia była transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki