Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Zawierzenia wszystkich rodzin świata Najświętszemu Sercu Jezusowemu dokonał kard. Alfonso López Trujillo, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny na zakończenie międzynarodowego kongresu Serce Jezusa Źródło Życia w Barcelonie. Uroczystość odbyła się w sanktuarium Najświętszego Serca na wzgórzu Tibidabo w Barcelonie. Co najmniej 65 tysięcy...

» Zawierzenia wszystkich rodzin świata Najświętszemu Sercu Jezusowemu dokonał kard. Alfonso López Trujillo, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny na zakończenie międzynarodowego kongresu „Serce Jezusa – Źródło Życia” w Barcelonie. Uroczystość odbyła się w sanktuarium Najświętszego Serca na wzgórzu Tibidabo w Barcelonie.

» Co najmniej 65 tysięcy osób, niosąc pochodnię pokoju poświęconą przez Benedykta XVI, wzięło udział w 29. nocnej pielgrzymce z miasta Macerata do sanktuarium maryjnego w Loreto, zorganizowanej przez ruch Comunione e Liberazione.

» Ponad 160 tys. osób wzięło udział „Długiej nocy kościołów” w Austrii. To już trzecia tego typu inicjatywa, która odbyła się w nocy z 1 na 2 czerwca. Tej nocy w 260 świątyniach Wiednia i innych miast Austrii odbyły się setki różnorodnych imprez, w tym koncerty: od klasyki, przez gospel do rocka i pop, spotkania modlitewne, dyskusje społeczno-polityczne oraz wystawy.

» W Niżankowicach na Ukrainie odbyło się uroczyste otwarcie sanktuarium Najświętszej Maryj Panny – Matki Bożej Opatrzności. Nowe miejsce kultu maryjnego archidiecezji lwowskiej znajduje się na granicy ukraińsko-polskiej, niedaleko sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej.

» U stóp Matki Bożej z Aparecidy, patronki narodu brazylijskiego, biskupi z całego kontynentu amerykańskiego podziękowali za owocne obrady V Konferencji Ogólnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Od 13 do 31 maja w narodowym sanktuarium maryjnym Brazylii 262 uczestników, w tym 162 biskupów, z 42 krajów modliło się, poznawało i rozważało duszpasterską drogę Kościoła w Ameryce Łacińskiej na najbliższe lata. Owocem obrad jest stustronicowy Dokument Końcowy, który w 10 rozdziałach przedstawia rzeczywistość tego kontynentu i ukazuje, jak należy kształtować uczniów Jezusa Chrystusa, aby stali się misjonarzami wśród swych braci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki