Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa o Ducha Świętego

Błażej Tobolski
Fot.

Członkowie Poznańskiej Grupy Ekumenicznej spotkali się 25 maja na nabożeństwie w intencji Trzeciego Europejskiego Zgromadzenia Ekumenicznego. Odbyło się ono w świątyni ewangelicko-augsburskiej pw. Łaski Bożej przy ul. Obozowej. Modlitwy, podobne do tych podjętych w Poznaniu, organizowane w całej Europie, mają przygotować wszystkich duchowo do zgromadzenia ekumenicznego i wyprosić potrzebne...

Członkowie Poznańskiej Grupy Ekumenicznej spotkali się 25 maja na nabożeństwie w intencji Trzeciego Europejskiego Zgromadzenia Ekumenicznego. Odbyło się ono w świątyni ewangelicko-augsburskiej pw. Łaski Bożej przy ul. Obozowej.

Modlitwy, podobne do tych podjętych w Poznaniu, organizowane w całej Europie, mają przygotować wszystkich duchowo do zgromadzenia ekumenicznego i wyprosić potrzebne dary Ducha Świętego dla jego uczestników.

Europejskie Zgromadzenie Ekumeniczne odbędzie się w dniach 4-9 września w Sibiu w Rumunii pod hasłem: „Światło Chrystusa oświeca cały świat”. Jego celem będzie wspólna modlitwa przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich oraz pogłębianie procesu budowania jedności wspólnoty ludzi wierzących Europy, którego podstawą jest wypracowana wcześniej przez poszczególne Kościoły Karta Ekumeniczna. W zgromadzeniu weźmie udział ok. 3 tys. delegatów z całej Europy. Jednym z polskich delegatów będzie ks. dr Tomasz Siuda, współprzewodniczący Poznańskiej Grupy Ekumenicznej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki