Logo Przewdonik Katolicki

Radość uroczystości

Bogna Białecka
Fot.

Organizacja imienin lub urodzin dla dziecka wielu rodzicom wydaje się imprezą przekraczającą ich możliwości. Wyobrażają sobie grupę kilkunastu biegających maluchów, z których połowa zabawia się spłukiwaniem kota w ubikacji, a reszta eksperymentalnym sprawdzaniem, jak zachowują się różne przedmioty w mikrofalówce. Jednak można zorganizować bezpieczną, niedrogą i interesującą...

Organizacja imienin lub urodzin dla dziecka wielu rodzicom wydaje się imprezą przekraczającą ich możliwości. Wyobrażają sobie grupę kilkunastu biegających maluchów, z których połowa zabawia się spłukiwaniem kota w ubikacji, a reszta eksperymentalnym sprawdzaniem, jak zachowują się różne przedmioty w mikrofalówce.

Jednak można zorganizować bezpieczną, niedrogą i interesującą imprezę u siebie w domu, która wzmocni więzi rodzinne i będzie niezapomnianym, pięknym przeżyciem dla wszystkich.

Przyjęcie dla dziecka rocznego
Dobra zabawa w tym wieku to siedzenie na kolanach rodziców i zdmuchiwanie świeczki. Zaplanujcie więc imprezę tak, by można było nacieszyć się tym momentem, utrwalić go na zdjęciach. Niektórzy rodzice w ramach prezentu zasadzają drzewo lub zakładają lokatę w banku.

Przyjęcie dla 2-, 3-latka
Zaproście kilkoro dzieci w podobnym wieku. Dobre zabawy to: jazda samochodzikami, „koncert” z wykorzystaniem prostych zabawek takich jak bębenek i cymbałki, rzucanie piłkami, zabawa klockami, plasteliną, przebieranki, malowanie palcami, przyklejanie różnych kształtów na kartonie, taniec, własnoręczne ozdabianie kanapek. Gdy chcecie uspokoić uczestników, przeczytajcie im bajkę lub pośpiewajcie piosenki.

Przyjęcie dla 4-, 6-latka
W tym wieku dzieci lubią bawić się w mniejszych grupach, dlatego warto przygotować kilka alternatywnych zabaw: malowanie koszulek, robienie naszyjników z makaronu, pieczenie pizzy, puzzle, ściganie się w zespołach, poszukiwanie skarbu, zagadki, klasyczne gry przedszkolne, np. „figurki zmieniajcie się”. Lepiej wybrać gry wymagające współpracy niż rywalizacji. Optymalna liczba zaproszonych dzieci – do 10.

Przyjęcie dla 6-, 10-latka
Pozwól dziecku pomagać w przygotowaniach – wybrać jedzenie, tworzyć dekoracje itp. Dobre gry to zabawy w zapamiętywanie (np. znajdź 3 zmiany w pokoju), szarady, wyścigi zespołów z jajkiem na łyżce, poszukiwanie skarbu, gry w rozwiązywanie problemu – np. ustawienie uczestników według daty urodzenia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki