Logo Przewdonik Katolicki

Polska mnie przyciąga

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Masz polskie korzenie, czy zatem pielęgnuje się w Twoim domu polskie tradycje? - W domu obecnie nie kultywujemy żadnych polskich tradycji, pamiętam jednak niektóre z czasów dzieciństwa, kiedy jeszcze babcia była w pobliżu. Teraz jedynie gotujemy polskie dania… i tak pewnie już zostanie. Byłeś niedawno w Polsce. Co Cię zachwyciło, zaskoczyło, a może było...

Masz polskie korzenie, czy zatem pielęgnuje się w Twoim domu polskie tradycje?

- W domu obecnie nie kultywujemy żadnych polskich tradycji, pamiętam jednak niektóre z czasów dzieciństwa, kiedy jeszcze babcia była w pobliżu. Teraz jedynie gotujemy polskie dania… i tak pewnie już zostanie.

 

Byłeś niedawno w Polsce. Co Cię zachwyciło, zaskoczyło, a może było coś, co Ci się nie podobało?

- Zachwyciła mnie zarówno historia, jak i architektura polskich miast. Wciąż jest tu wiele starych zabytków, które wspaniale się prezentują. Jest to widok bardzo odmienny od tego, który mam na co dzień w Stanach. Byłem pod wrażeniem polskiej gościnności, i zaskoczony, że z rodziną dziewczyny, która pokazywała mi Polskę, od razu świetnie się dogadaliśmy, choć pochodzimy z tak różnych kultur i światów. Szczerze  mówiąc, wszystko mi się tu podobało i nie chciałam wracać do Stanów tak szybko jak musiałem.

 

Czy po tej podróży Twój stosunek do Polski zmienił się?

- Przed wizytą w Polsce tak naprawdę mało o niej wiedziałem i nie doceniałem jej. Po podróży to się bardzo zmieniło. Będąc w kraju moich przodków czułem, tak mi się wydaje, jakąś więź z tym krajem. Planuję powrócić do Polski. Tym bardziej że w towarzystwie młodych ludzi, których u was poznałem, czułem się tak samo doskonale, jak wśród moich amerykańskich przyjaciół.

 

Jak dobrze znasz język polski?

- Moja znajomość języka polskiego jest bardzo podstawowa, ponieważ w domu niewiele rozmawiamy po polsku. Teraz mam zamiar to zmienić.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki