Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

9 maja o godz. 11 w katedrze zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia z okazji srebrnego jubileuszu święceń biskupich bp. Zdzisława Fortuniaka. Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej Studium Myśli Chrześcijańskiej zaprasza na otwarte spotkanie studyjne, które odbędzie się 11 maja o godz. 18 w Galerii u Jezuitów (Poznań, ul. Dominikańska 8). Prelekcję pt....

» 9 maja o godz. 11 w katedrze zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia z okazji srebrnego jubileuszu święceń biskupich bp. Zdzisława Fortuniaka.

» Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej „Studium Myśli Chrześcijańskiej” zaprasza na otwarte spotkanie studyjne, które odbędzie się 11 maja o godz. 18 w Galerii u Jezuitów (Poznań, ul. Dominikańska 8). Prelekcję pt. „Państwo jako wartość wspólna” wygłosi prof. Władysław Bartoszewski, historyk, pisarz i polityk, żołnierz AK, były minister spraw zagranicznych i senator RP, autor ponad 40 książek i 1500 artykułów.

» 12 maja 1999 r. zmarł abp Jerzy Stroba, metropolita poznański w latach 1978-1996. W ósmą rocznicę jego śmierci o godz. 18 Mszy św. koncelebrowanej w katedrze przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki. Po liturgii będzie możliwość nawiedzenia grobu zmarłego metropolity w podziemiach katedry.

» Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej informuje o możliwości udziału w kursie na wychowawców (18-20 maja) i kierowników (19 maja) kolonijnych. Jest on przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat oraz mają wykształcenie średnie. Ukończenie kursu uprawnia do opieki nad dziećmi i młodzieżą na wyjazdach, a kurs kierownika upoważnia do organizacji takich wyjazdów. Zajęcia będą odbywały się w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu przy ul. Przełajowej 4 (Wilczak). Zgłoszenia przyjmowane są do 13 maja pod adresem dm@archpoznan.org.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej duszpasterstwa: www.dm.archpoznan.org.pl.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonywane przez organizatorów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki