Logo Przewdonik Katolicki

Wezwani do przebaczenia

Błażej Tobolski
Fot.

Polska rodzina potrzebuje wybaczenia i miłosierdzia. Mam na uwadze przebaczenie, mające swoje źródło w miłosierdziu, które może uleczyć rany zadane naszej Ojczyźnie w minionych latach, aż do okupacji i Katynia włącznie mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św., której przewodniczył przy ołtarzu polowym przed bazyliką Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Metropolita...

Polska rodzina potrzebuje wybaczenia i miłosierdzia. Mam na uwadze przebaczenie, mające swoje źródło w miłosierdziu, które może uleczyć rany zadane naszej Ojczyźnie w minionych latach, aż do okupacji i Katynia włącznie – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św., której przewodniczył przy ołtarzu polowym przed bazyliką Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Metropolita krakowski zaapelował do Polaków, by podjęli płynące z tego miejsca wezwanie do miłosierdzia i przebaczenia, które jest kamieniem węgielnym „gmachu życia społecznego i moralnego”. – Skoro bowiem my, wierzący, przebaczymy z serca wszystkim winowajcom, tak jak Bóg nam przebacza, to życie społeczne dozna uzdrawiającego wstrząsu. Już nikt nie będzie szukał rozliczeń, już nikt nie będzie zatrzymywał się nad tym, co było – podkreślił kardynał. Dodał, że dzięki temu cała energia zostanie wykorzystana w sposób twórczy do budowania więzów społecznych.

Wierni modlili się także o kanonizację Jana Pawła II oraz w intencji Papieża Benedykta XVI, w przeddzień jego 80. urodzin. We Mszy św. uczestniczyło blisko 50 tys. pielgrzymów z kraju i zagranicy: USA, Kanady, Gujany, Nikaragui, Haiti, Finlandii, Anglii, Irlandii, Rumunii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Austrii, Słowacji i Czech.

Po Eucharystii kard. Dziwisz poświęcił Aulę Jana Pawła II, która została wzniesiona w bazylice Bożego Miłosierdzia, jako miejsce żywej pamięci o Papieżu Polaku, zwłaszcza o jego zainteresowaniach naukowych i kulturalnych. Obiekt powstał na terenie łagiewnickiego sanktuarium dzięki ofiarom wiernych, wspierających jego rozbudowę.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki