Logo Przewdonik Katolicki

Pożegnanie abp. Wielgusa

Błażej Tobolski
Fot.

Gromkimi brawami i okrzykami dziękujemy kilkutysięczny tłum wiernych diecezji płockiej pożegnał abp. Stanisława Wielgusa, nowo mianowanego metropolitę warszawskiego. 1 stycznia przewodniczył on dziękczynnej Mszy św. w płockiej katedrze. W homilii biskup pomocniczy Roman Marcinkowski pokreślił, że posługa abp. Wielgusa w Płocku była nacechowana silną wiarą, zdecydowaną...

Gromkimi brawami i okrzykami „dziękujemy” kilkutysięczny tłum wiernych diecezji płockiej pożegnał abp. Stanisława Wielgusa, nowo mianowanego metropolitę warszawskiego. 1 stycznia przewodniczył on dziękczynnej Mszy św. w płockiej katedrze. W homilii biskup pomocniczy Roman Marcinkowski pokreślił, że posługa abp. Wielgusa w Płocku była nacechowana „silną wiarą, zdecydowaną obroną wartości ludzkich i chrześcijańskich, miłością Kościoła i papieża oraz umiłowaniem ojczyzny”. Dodał też, że diecezja żegna pasterza „z miłością, uznaniem, wdzięcznością i modlitwą”. W imieniu duchowieństwa diecezji płockiej przekazał on nowemu metropolicie tryptyk z obrazami Jezusa Miłosiernego i błogosławionych biskupów męczenników płockich: Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego.

Przed błogosławieństwem głos zabrał abp Wielgus, który podziękował kapłanom i wiernym za ponadsiedmioletnią współpracę. Wyraźnie wzruszony zapewnił, że „Kościół płocki pozostanie na zawsze w jego myślach i sercu”.

Na zakończenie Mszy św. prezydent Płocka Mirosław Milewski oficjalnie nadał abp. Wielgusowi tytuł honorowego obywatela Płocka. Uchwałę o nadaniu tytułu Rada Miasta przyjęła jednogłośnie 29 grudnia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki