Logo Przewdonik Katolicki

Bezpieczne zimowiska

Justyna Koper
Fot.

Zbliżają się ferie zimowe. Czy wysyłając dziecko na zimowisko warto je ubezpieczyć? Maria Przed zimowym wyjazdem warto zapoznać się z propozycjami agencji ubezpieczeniowych oraz biur podróży i zaplanować w swoich wydatkach koszty z tym związane. Wiele biur podróży posiada w swojej ofercie propozycje atrakcyjnych wyjazdów na wczasy, kolonie, obozy, wycieczki. Nie wszystkie jednak...

Zbliżają się ferie zimowe. Czy wysyłając dziecko na zimowisko warto je ubezpieczyć?
Maria


Przed zimowym wyjazdem warto zapoznać się z propozycjami agencji ubezpieczeniowych oraz biur podróży i zaplanować w swoich wydatkach koszty z tym związane. Wiele biur podróży posiada w swojej ofercie propozycje atrakcyjnych wyjazdów na wczasy, kolonie, obozy, wycieczki. Nie wszystkie jednak oferty obejmują dodatkowo ubezpieczenie podczas podróży.

Firmy ubezpieczeniowe oferują zazwyczaj kompleksowy zakres takiego ubezpieczenia, który obejmuje zarówno pobyt w kraju, jak i za granicą. W jego skład wchodzi ubezpieczenie leczenia, koszty transportu i repatriacji, następstwa nieszczęśliwych wypadków, koszty ratownictwa, bagaż, koszty udzielania natychmiastowej pomocy oraz koszty rezygnacji z podróży. Podstawowe zasady ubezpieczenia zawarte są w przepisach kodeksu cywilnego.

W przypadku kosztów leczenia należy zwrócić uwagę na to, iż zazwyczaj ubezpieczenie obejmuje tylko niezbędne koszty, umożliwiające powrót lub przewóz do kraju. Na przykład ochroną ubezpieczeniową objęta jest zazwyczaj: niezbędna pomoc ambulatoryjna, badania i zabiegi, pobyt w placówce służby zdrowia, zakup lekarstw, niezbędna pomoc stomatologiczna. Należy zwrócić uwagę na to, że dla uzyskania zwrotu kosztów od ubezpieczyciela, konieczne są rachunki i dokumenty świadczące o poniesionych kosztach leczenia. Ważne jest także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Rodzaj i wysokość świadczenia przysługującego ubezpieczonemu zależy od ustalenia przez ubezpieczyciela związku przyczynowego pomiędzy wypadkiem a śmiercią lub trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Natomiast lekarze wskazani przez ubezpieczyciela oceniają stopień uszczerbku na zdrowiu.

Warto także ubezpieczyć bagaż, gdyż ubezpieczyciel zwraca nam jego wartość, gdy zostanie skradziony, zniszczony lub uszkodzony. Ubezpieczyciel stosuje najczęściej ceny detaliczne, nie biorąc pod uwagę ich wartości zabytkowej lub pamiątkowej.

Często też zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają nam wyjazd na wakacje. Dzięki ubezpieczeniu się na wypadek rezygnacji z podróży nie tracimy całej kwoty, a jedynie jej znikomą część.

Warto więc dokładnie zapoznać się z treścią ogólnych warunków ubezpieczenia podczas podróży i zdecydować się na ubezpieczenie, gdyż dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie wiele problemów i kosztów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki