Logo Przewdonik Katolicki

Ubezpieczenie dla pielgrzyma – jak wybrać?

| 27.04.21r

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a w związku z tym w całym kraju wyruszą pielgrzymki do miejsc świętych.

W tym tekście podpowiemy Ci, jak wybrać ubezpieczenie dla pielgrzyma. Dowiesz się również, co powinna zawierać tego typu polisa, by była funkcjonalna i wszechstronnie przygotowana do ochrony.

Gdzie kupić polisę dla pielgrzyma?
W tej kwestii sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli zależy Ci na solidnej ochronie za niewielką cenę, to najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie idealnego ubezpieczenia w Internecie. Dzięki ogólnodostępnym porównywarkom i kalkulatorom będziesz mógł szybko uzyskać dostęp do listy ofert pochodzących od zaufanych ubezpieczycieli. Pamiętaj, że bezpieczeństwo podczas pielgrzymki jest bardzo ważne i brak ważnej polisy może być dużym kłopotem w sytuacji, gdy wydarzy się nieszczęśliwy wypadek. Jeśli myślisz też o wykupieniu ubezpieczenia na życie, sprawdź, jak wygląda wypłata z polisy PZU (więcej na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/)

Jedziesz na pielgrzymkę? Sprawdź, co powinna zawierać Twoja polisa
Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę najważniejszych elementów, które powinna zawierać Twoja polisa dla pielgrzyma. Tego typu podróż jest dynamiczna i polega bardzo często na przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Właśnie dlatego istotne jest, by wybrać rozwiązanie ubezpieczeniowe, które będzie chronić Cię w sposób kompleksowy.
Koszty leczenia – pielgrzymka to może być naprawdę wycieńczająca wyprawa, podczas której nietrudno wszelkiego rodzaju kontuzje lub choroby. Jeśli w drodze do miejsca świętego napotkasz problemy zdrowotne, to z polisą będziesz mógł skorzystać z pomocy medycznej w szerokim zakresie.
OC – wypadki zdarzają się wszędzie. W sytuacji, gdy podczas pielgrzymki niechcący spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, Twój ubezpieczyciel pokryje koszty odszkodowań dla wszystkich ofiar. Towarzystwo może jednak odmówić pomocy, jeśli stwierdzi, że do wypadku doszło na skutek Twojego celowego działania lub złamania regulaminu.
Assistance – bardzo ważny pakiet, który może przydać Ci się w drodze. Mając assistance, otrzymasz całodobową pomoc prawną, informacyjną lub medyczną. Jest to niezwykle ważne w sytuacji, gdy bierzesz udział w pielgrzymce pieszej, która zakłada codzienny długi marsz.
NNW – nigdy nie wiesz, co może wydarzyć się na pielgrzymkowym szlaku. Jeśli ulegniesz wypadkowi, w którym Twój stan zdrowia drastycznie się pogorszy, ubezpieczyciel pomoże Ci i wypłaci środki na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze otrzymają członkowie Twojej rodziny lub osoby do tego upoważnione.
Ochrona bagażu – przemieszanie się z miejsca na miejsce sprzyja chaosowi, w którym nietrudno o zgubienie bagażu. Jeśli stracisz cenne rzeczy, Twój ubezpieczyciel wypłaci Ci środki, będące zwrotem kosztów, które poniosłeś.
Odwołanie noclegu – pielgrzymka to wielkie wyzwanie logistyczne. Trzeba zgrać ze sobą co najmniej kilka punktów noclegowych. Nietrudno jednak o to, by jeden element wypadł z tej układanki. Co wtedy zrobić? W takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe zagwarantuje Ci nocleg w godziwych warunkach określonych w OWU.
Ochrona na wypadek zakażenia koronawirusem – zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie, koniecznie sprawdź w OWU, jak towarzystwo podchodzi do wypłaty odszkodowania w sytuacji zakażenia koronawirusem. Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest, by zabezpieczyć swoje finanse na wypadek tego typu sytuacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach na życie jako produktach, które warto wybrać przy okazji zakupu polisy dla pielgrzymów, zobacz: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki