Logo Przewdonik Katolicki

Zbliża się koniec ubezpieczenia? Polisę możesz kupić przez Internet

| 18.06.20r

Przed Tobą konieczność wykupienia nowej polisy OC? Nie masz czasu na wizyty u agentów ubezpieczeniowych? To dobry moment, aby poznać możliwości nowoczesnych kalkulatorów ubezpieczeń.

Dzięki Internetowi możesz nie tylko znaleźć ciekawą ofertę, ale także poznać wszystkie dostępne propozycje ubezpieczycieli i dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb. Dowiedz się więcej!

Internet otworzył szeroki wachlarz możliwości dla klientów indywidualnych. Już nie musisz polegać na informacjach podanych przez agentów. Samodzielnie możesz sprawdzić nie tylko szczegóły polisy, ale także inne oferty firm ubezpieczeniowych. A to, że wszystko wykonasz wprost ze swojej kanapy, jest największym plusem szukania ubezpieczenia przez Internet. Sprawdź, jak to zrobić!

Kalkulatory OC – wszystkie oferty w jednym miejscu
Zamiast przeglądać strony internetowe wszystkich ubezpieczycieli dostępnych na rynku, warto szybciej sprawdzić oferty przez kalkulator ubezpieczeń online, który znajdziesz np. na stronie wyszukiwarki oc rankomat.pl.

Specjaliści opracowali specjalny formularz, w którym wystarczy uzupełnić wymagane informacje, aby otrzymać pełną listę aktualnych propozycji ubezpieczeń. Kalkulator został stworzony jako pomoc w znalezieniu najbardziej korzystnej oferty bez pomijania innych rozwiązań. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy najtańsza polisa na pewno jest najlepsza. Może okazać się, że ta nieco droższa bardziej odpowiada Twoim potrzebom. 

Co więcej, wraz z informacją o wysokości składki masz dostęp do OWU, czyli do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Podczas szukania polisy u agenta nie masz czasu zapoznać się ze szczegółami wszystkich ofert. Jednak, jeśli robisz to w zaciszu swojego domu, masz taką możliwość.

Jak znaleźć najlepszą ofertę w kalkulatorze ubezpieczeń?
Chcesz poznać wysokość Twojej składki na ubezpieczenie? Otwórz przeglądarkę i wyszukaj kalkulator OC. Do obliczenia opłaty za polisę będą niezbędne informacje o Tobie, pojeździe, a także o historii wypadków. Jeśli nie podasz tych danych, musisz liczyć się z tym, że przygotowane informacje będą tylko wstępną ofertą. W związku z tym, prawdziwa wysokość polisy może znacząco wzrosnąć lub zmaleć po podaniu wszystkich potrzebnych parametrów.

Zatem w formularzu wpisz:
  • informacje o sobie, czyli: imię i nazwisko, numer PESEL, datę urodzenia, to, jak długo jesteś kierowcą oraz czy i jeśli tak, to, kiedy miałeś wypadki lub kolizje drogowe, oraz swój stan cywilny oraz miejsce zamieszkania,
  • parametry techniczne pojazdu, takie jak: data produkcji, data pierwszej rejestracji w Polsce oraz rok, w którym kupiłeś samochód, markę, model, pojemność silnika, liczba przejechanych kilometrów, numer rejestracyjny,
  • planowany sposób użytkowania pojazdu, czyli to: czy ktoś jeszcze będzie jeździł ubezpieczanym samochodem, gdzie najczęściej podróżujesz, czy będziesz wyjeżdżać za granicę, ile planujesz przejechać kilometrów w ciągu trwania ubezpieczenia.

Po wpisaniu wymaganych danych w formularzu strona przeniesie Cię do wszystkich dostępnych ofert. Teraz wystarczy, że zapoznasz się z nimi i wybierzesz najbardziej odpowiednią dla siebie. Następnie przejdź na stronę towarzystwa ubezpieczeniowego i tam sfinalizuj swoją umowę na OC. Na tym etapie możesz także skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak ubezpieczenie szyby, NNW lub Assistance. 

Kiedy kupić polisę?
Zdecydowałeś się kupić ubezpieczenie przez Internet, bo jest taniej niż u obecnego ubezpieczyciela? Świetnie! Najpierw musisz wymówić dotychczasową umowę polisy. Możesz to zrobić w dowolnym momencie, jednak nie później niż ostatni dzień obowiązywania ochrony. W przypadku, kiedy odstąpisz od umowy wcześniej, ubezpieczenie i tak będzie obowiązywało do końca. Jednak jeśli zapomnisz zrezygnować przed końcem, to stara polisa automatycznie będzie kontynuowana i będziesz zmuszony zapłacić za ten okres ochrony.

Nowe OC możesz zawrzeć w dowolnym momencie – wystarczy tylko, że podasz datę, od której ma obowiązywać. To bardzo wygodne rozwiązanie!

Jak widzisz, zakup ubezpieczenia samochodu przez Internet to prosta sprawa. Możesz zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, wprost ze swojej kanapy, oszczędzając czas i pieniądze!
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki