Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 13 grudnia w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się kolejny koncert z cyklu Trzynastki rockowe. Tytuł koncertu: 25 lat temu koncertu być nie mogło i jego program nawiązywały do wydarzeń w Polsce w latach 1981-1983. W gronie publiczności, poza młodzieżą, obecni byli m.in. działacze sieradzkiej Solidarności, prezydent Sieradza Jacek Walczak,...

» 13 grudnia w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się kolejny koncert z cyklu „Trzynastki rockowe”. Tytuł koncertu: „25 lat temu koncertu być nie mogło” i jego program nawiązywały do wydarzeń w Polsce w latach 1981-1983. W gronie publiczności, poza młodzieżą, obecni byli m.in. działacze sieradzkiej „Solidarności”, prezydent Sieradza Jacek Walczak, proboszcz kolegiaty sieradzkiej ks. Marian Bronikowski. Wykonawcy prezentowali kompozycje autorskie, nie zabrakło utworów autorstwa Jacka Kaczmarskiego, nieżyjącego barda „Solidarności”. Na scenie wystąpili: Piotr Kajetan Matczuk i grupa Loarion z Sieradza oraz bełchatowsko-łódzkie Obraski.

» 16 grudnia w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przy ul. 3 Maja 35/2 we Włocławku odbyło się spotkanie opłatkowe, zainicjowane Mszą św. w klasztorze oo. Franciszkanów. W Eucharystii i dzieleniu opłatkiem uczestniczyli członkowie i sympatycy stowarzyszenia oraz darczyńcy i zaproszeni goście.

» 16 grudnia w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli odbył się koncert dla najmłodszych pt. „Mikołajkowe cuda”, zorganizowany przez Dom Kultury „Na Pięterku” . Dzień wcześniej ten sam koncert został zaprezentowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku. „Mikołajkowe cuda” są organizowane od trzech lat przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży działające przy PMDK „Na Pięterku” i Starostwo Powiatowe, a także dzięki pozyskanym sponsorom. Św. Mikołaj wręczył 714 dzieciom paczki z prezentami.

» 20 grudnia Mszą św. w kościele seminaryjnym św. Witalisa we Włocławku rozpoczęło się spotkanie opłatkowe studentów, pracowników i władz włocławskich uczelni wyższych z bp. Wiesławem Meringiem. Po Eucharystii składano sobie życzenia i kolędowano w refektarzu seminaryjnym. Wśród obecnego duchowieństwa byli członkowie władz WSD z rektorem ks. dr. Jackiem Szymańskim na czele oraz duszpasterz akademicki ks. dr Witold Dorsz.

» 24 grudnia 2006 r., w wieku 95 lat zmarł nagle śp. Tadeusz Sławiński, żołnierz Września, nestor włocławskch sędziów i działacz społeczny, założyciel Klubu Inteligencji Katolickiej we Włocławku, autor książek biograficzno-wspomnieniowych. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w czwartek 28 grudnia, w par. Najświętszego Zbawiciela we Włocławku. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki