Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Magdalena Woźniak
Fot.

» Śpiewajmy i grajmy Mu pod takim hasłem 26 grudnia na bydgoskim Starym Rynku po raz pierwszy odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Podaj rękę i Urząd Miasta. Do udziału w świątecznym śpiewaniu zachęcała kuria diecezjalna oraz liczne wspólnoty parafialne. Do tej pory kolędowanie w większym...

» „Śpiewajmy i grajmy Mu” – pod takim hasłem 26 grudnia na bydgoskim Starym Rynku po raz pierwszy odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Podaj rękę” i Urząd Miasta. Do udziału w świątecznym śpiewaniu zachęcała kuria diecezjalna oraz liczne wspólnoty parafialne. Do tej pory kolędowanie w większym gronie odbywało się w świątyniach. Wyjście na zewnątrz było próbą zjednoczenia mieszkańców miasta oraz zachętą do pielęgnowania tradycji śpiewania kolęd. Relacja z wydarzenia w kolejnym numerze „PK”.

» W kościele Matki Bożej Królowej Męczenników 27 grudnia odbył się koncert kolęd patriotycznych. Spotkanie przebiegało pod nazwą „Kolędarium polskie”. Teksty kolęd powstawały w niewoli – od czasów powstania listopadowego do stanu wojennego. Wśród wykonawców znaleźli się: Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane” z Brus, Zespół Folklorystyczny „Łochowianie” z Łochowa, Chór „Fordonia”, Zespół Muzyki Dawnej „Fresca Voce” z Bydgoszczy. Na wspólne kolędowanie mieszkańców miasta zaprosili prezydent Konstanty Dombrowicz, ks. prałat Jan Andrzejczak oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy.

» W przedświątecznym czasie Caritas Diecezji Bydgoskiej zachęcała do kupna pierogów na wigilijny stół. Kilkuset mieszkańców miasta skorzystało z zaproszenia pierogarni „Pod aniołami”. Dochód ze sprzedaży pierogów został przeznaczony na działalność Centrum Pomocy Bezdomnym „Betlejem”. Największym zainteresowaniem wśród zamawiających cieszyły się tradycyjne pierogi z grzybami oraz kapustą. Warto jednak dodać, że są to jedne z aż dwudziestu ośmiu rodzajów pierogów, które można skosztować w lokalu. Pierogarnia „Pod aniołami” została uroczyście otwarta na początku października podczas inauguracji Tygodnia Miłosierdzia. Od tego czasu każdego dnia przeżywa prawdziwe oblężenie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki