Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Radio Watykańskie obchodziło 75 lat swego istnienia. Pierwszą audycję nadano 12 lutego 1931 r. Płynące z rzymskiego studia słowa Laudetur Jesus Chrystus (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) i towarzyszące im pierwsze takty hymnu Christus regnat (Chrystus Królem) są znane milionom ludzi na całym świecie. Są dla nich sygnałem uzyskania pewnych i...

» Radio Watykańskie obchodziło 75 lat swego istnienia. Pierwszą audycję nadano 12 lutego 1931 r. Płynące z rzymskiego studia słowa „Laudetur Jesus Chrystus” (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) i towarzyszące im pierwsze takty hymnu „Christus regnat” (Chrystus Królem) są znane milionom ludzi na całym świecie. Są dla nich sygnałem uzyskania pewnych i prawdziwych wiadomości o Kościele, wierze i wydarzeniach ze świata.

» Konferencja Episkopatu Hiszpanii wyraziła sprzeciw wobec rządowego projektu ustawy o technikach sztucznego zapłodnienia, która otworzyłaby w tym kraju drogę dla klonowania człowieka. W specjalnym komunikacie biskupi wzywają katolickich deputowanych, aby odrzucili ustawę, która już wkrótce ma być głosowana w parlamencie.

» Publikacja w europejskiej prasie karykatur Mahometa jest wyrazem arogancji i braku szacunku dla obcych kultur w krajach bogatych i rozwiniętych – uważa kard. Renato Martino. W wywiadzie dla dziennika „La Repubblica” przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et PAX” podkreślił, że przebudzenie religijne muzułmanów jest reakcją na arogancję Zachodu.

» Benedykt XVI przyjął na audiencji prywatnej Laurę Bush, małżonkę prezydenta Stanów Zjednoczonych, która rozpoczęła wizytę we Włoszech. Spotkanie trwało 15 min i upłynęło w serdecznej atmosferze. Pierwszej Damie towarzyszyła córka Barbara i ambasador USA przy Stolicy Apostolskiej – Francis Rooney.

» Zwycięstwem Chorwatów zakończyły się w Zagrzebiu Europejskie Mistrzostwa Księży w Piłce Nożnej „Champions clerum”. Drugie miejsce wśród 12 drużyn zajęła Polska, wyprzedzając Bośnię i Portugalię. Europejskie Mistrzostwa Księży w Piłce Nożnej odbyły się po raz drugi. W poprzednich, w których startowało 7 zespołów i które zorganizowano w ubiegłym roku w Austrii, również zwyciężyli duchowni chorwaccy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki