Logo Przewdonik Katolicki

Zapowiedzi

Błażej Tobolski
Fot.

- Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza zaprasza na promocję książki dr Danuty Płygawko pt. Benedykt XV dla Polski. 90-lecie papieskiej kolekty. Opowiada ona o zaangażowaniu papieża Benedykta XV i Kościoła w sprawy Polaków w czasie I wojny światowej. Wydanie Danuty Płygawko prezentuje m.in. osiem nieznanych listów Sienkiewicza do włoskich darczyńców na rzecz Polski. Podczas...

- Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza zaprasza na promocję książki dr Danuty Płygawko pt. „Benedykt XV dla Polski. 90-lecie papieskiej kolekty”. Opowiada ona o zaangażowaniu papieża Benedykta XV i Kościoła w sprawy Polaków w czasie I wojny światowej. Wydanie Danuty Płygawko prezentuje m.in. osiem nieznanych listów Sienkiewicza do włoskich darczyńców na rzecz Polski. Podczas promocji wygłoszony zostanie wykład pt. „Zaangażowanie Henryka Sienkiewicza w pracach nad przeprowadzeniem polskiej kolekty dla Polski”.
Spotkanie odbędzie się w piątek 24 lutego o godz. 17 w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84 w Poznaniu.

- W poniedziałek 20 lutego odbędzie się koncert „Hymn do Biblii”. Wykorzystane w nim zostaną teksty Romana Brandstaettera oraz muzyka Jana Sebastiana Bacha, Katarzyny Taborowskiej i Piotra Orlińskiego. Na to wydarzenie zapraszają na godz. 19 ojcowie karmelici bosi do „Piwnicy duchowej” na Wzgórzu św. Wojciecha (Samotnia św. Rafała).

- Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej „Studium Myśli Chrześcijańskiej” w Poznaniu zaprasza w piątek 17 lutego na spotkanie studyjne. Rozpocznie się ono o godz. 18 w Galerii U Jezuitów przy ul. Dominikańskiej 8. Podczas spotkania prelekcję pt. „Kwantowa informacja jako przejaw głębszego porządku w przyrodzie” wygłosi prof. dr hab. Ryszard Horodecki, kierownik Zakładu Optyki i Informacji Kwantowej w Instytucie Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki Uniwersytetu Gdańskiego, wybitny fizyk i teoretyk oraz poeta.

- W sobotę 4 marca o godz. 9 rozpocznie się VIII Amatorski Turniej Tenisa Stołowego, na który zapraszają Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Urząd Miasta Poznania. Zawody będą rozgrywane w sali gimnastycznej poznańskiego XI LO przy ul. Ściegiennego 13 w pięciu kategoriach: dzieci, młodzież, panie, panowie, „oldboje”. Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne, a na zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Zapisy przyjmuje p. Marek Czajkowski pod nr. tel. 061-86-84-617, codziennie po godz. 20.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki