Logo Przewdonik Katolicki

Z wiarą i ufnością

Błażej Tobolski
Fot.

Siedmiodniowa, nieustanna modlitwa wiernych: dziękczynienie, przebłaganie i prośba. 8 lutego zakończyło się III Jerycho Różańcowe w kościele Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu. W naszym mieście tworzy się już pewna tradycja tego rodzaju czuwań. W tym roku włączyło się w nie bardzo wiele wspólnot, nie tylko modlitewnych, różańcowych, ale także zgromadzenia...

Siedmiodniowa, nieustanna modlitwa wiernych: dziękczynienie, przebłaganie i prośba. 8 lutego zakończyło się III Jerycho Różańcowe w kościele Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu.

W naszym mieście tworzy się już pewna tradycja tego rodzaju czuwań. W tym roku włączyło się w nie bardzo wiele wspólnot, nie tylko modlitewnych, różańcowych, ale także zgromadzenia zakonne, wszystkie seminaria duchowne naszego miasta – mówi opiekun duchowy Jerycha Różańcowego ks. dr Jan Glapiak, będący również duszpasterzem wspólnot Żywego Różańca Archidiecezji Poznańskiej. – Nasza modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem to odpowiedź na apel Ojca Świętego Jana Pawła II. Prosił on bowiem w Liście o Różańcu św., abyśmy trwali na modlitwie różańcowej, kontemplując oblicze Chrystusa razem z Maryją, na Jej wzór i z Jej pomocą. Ta intensywna modlitwa jest odbiciem naszej wiary w to, że my się modlimy do Boga za przyczyną Matki Najświętszej, a Pan Bóg działa, czyni to, co dla nas jest dobre. Z taką wiarą, z taką ufnością przeżywaliśmy te dni, polecając Bogu naszą ojczyznę, zarówno rządzących, jak i obywateli. A na pewno jest za co dziękować i o co prosić.

Inicjatorami i głównymi organizatorami tego czuwania są członkowie Stowarzyszenia Rycerzy Niepokalanej, działający przy kościele Ojców Franciszkanów. Ks. Glapiak podkreśla również zaangażowanie duszpasterskie zakonników celebrujących dodatkowe Msze św., głoszących Słowo Boże i służących cały czas w konfesjonałach. – Owocem modlitwy jest bowiem również przemiana serc i nawrócenie uczestniczących w niej osób.

W kościele Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła Jerycho Różańcowe odbywa się co miesiąc.

Rozpoczyna się Mszą św. w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 9. Kończy się Eucharystią w pierwszą sobotę o godz. 9. Tu każdy może przyjść, zatrzymać się, poświęcić chwilę swojego życia Bogu. Na pewno nie będzie to czas stracony.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki