Logo Przewdonik Katolicki

Wspólne dzieło

Błażej Tobolski
Fot.

Kościół jest żywy, kiedy wspólnie przeżywana Eucharystia rodzi w nim potrzebę działania. Do tego potrzebne są jednak nie tylko chęci, lecz także zaplecze, z czego zdają sobie sprawę wierni z parafii św. Rocha w Poznaniu. Dlatego zdecydowali się na budowę Centrum Duszpasterskiego. Ta inwestycja rozwiąże problemy lokalowe naszej wspólnoty, której członkowie, niezależnie od wieku,...

Kościół jest żywy, kiedy wspólnie przeżywana Eucharystia rodzi w nim potrzebę działania. Do tego potrzebne są jednak nie tylko chęci, lecz także zaplecze, z czego zdają sobie sprawę wierni z parafii św. Rocha w Poznaniu. Dlatego zdecydowali się na budowę Centrum Duszpasterskiego.

Ta inwestycja rozwiąże problemy lokalowe naszej wspólnoty, której członkowie, niezależnie od wieku, spotykają się w rozmaitych grupach o charakterze modlitewnym, formacyjnym, charytatywnym czy nawet towarzyskim – mówi ks. proboszcz Mateusz Misiak. – Sama idea budowy powstała już za mojego poprzednika ks. kan. Eugeniusza Antkowiaka. Sami wierni często poruszali ten temat i są nim żywo zainteresowani, bo po prostu brakuje nam miejsca, aby rozwijać duszpasterstwo.
Obecnie parafia korzysta z prowizorycznych salek, które zostały postawione jeszcze w latach 60. Wtedy kościół św. Rocha, dziś sanktuarium bł. s. Sancji, był jedyną świątynią dla szybko rozbudowujących się osiedli ratajskich.
– W nowych budynkach znajdzie się miejsce dla wszystkich grup i wspólnot istniejących przy parafii – zapewnia ks. proboszcz. – Planujemy tu również stworzyć m.in. ochronkę dla dzieci oraz rozszerzyć działalność klubu seniora czy zorganizować kawiarenkę. Parafia jest też bowiem ważnym miejscem spotkań międzyludzkich.
Te ambitne i dobre zamierzenia mają już także swoje materialne fundamenty, wzniesione pod koniec ubiegłego roku. Teraz przysypane śniegiem, czekają na wiosnę.
– Całość prac powinniśmy zakończyć w 2007 r. Budujemy etapami, gdyż cały ciężar tej inwestycji ponoszą parafianie. Nie brakuje jednak i innych dobroczyńców, wspierających nas zarówno materialnie, jak i duchowo. Wszystkich, czy to dawnych studentów politechniki, czy byłych parafian odczuwających jakiś sentyment do tutejszego kościoła lub duszpasterstwa akademickiego, a pragnących mieć swój udział w tym dziele, serdecznie do tego zapraszamy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki