Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Podczas akcji Dzielić się chlebem w Tarnowie i Nowym Sączu rozdano potrzebującym przeszło półtora tysiąca bochenków chleba i kilkaset paczek żywnościowych. Jej organizatorem, już od 12 lat, jest Radio RDN-Małopolska. Dziennikarzom pomagali także studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa oraz biskup tarnowski Wiktor Skworc. » Zakończyły...

» Podczas akcji „Dzielić się chlebem” w Tarnowie i Nowym Sączu rozdano potrzebującym przeszło półtora tysiąca bochenków chleba i kilkaset paczek żywnościowych. Jej organizatorem, już od 12 lat, jest Radio RDN-Małopolska. Dziennikarzom pomagali także studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” oraz biskup tarnowski Wiktor Skworc.

» Zakończyły się przesłuchania eliminacyjne do XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników, około 18 tysięcy osób. Pod koniec grudnia odbędą się jeszcze eliminacje w Równem na Ukrainie. Finałowy koncert festiwalu odbędzie się 7 stycznia w Będzinie.

» Późnym wieczorem, 20 grudnia, do Bydgoszczy przyjechali Polacy z Białorusi. Prawie pięćdziesiąt osób spędzi święta Bożego Narodzenia u rodzin, które mieszkają na terenie diecezji. W akcję „Gość w dom” zaangażowały się media, Urząd Miasta, Kuria Diecezjalna oraz wspólnoty parafialne.

» W Wigilię Bożego Narodzenia na skwerze przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie po raz piętnasty stanęła żywa szopka. W tym roku towarzyszyła również wystawa „Pro life” w obronie ludzkiego życia i jego godności. Ekspozycja została przygotowana przez braci kleryków Wyższego Seminarium Duchownego im. św. Maksymiliana.

» Misyjny wymiar ma tegoroczna żywa szopka bożonarodzeniowa, po raz piąty ustawiona przy kościele Księży Filipinów w Radomiu. W okresie świątecznym zbierane są przy niej fundusze na duchową adopcję, którą objęte zostaną dzieci ze szkół salezjańskich w Zambii i Ugandzie oraz dzieci z przedszkola na Madagaskarze, prowadzonego przez siostrę Bożenę Skolmowską.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki